Siemiatycze

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

Region Wt. 14.05.2024 15:45:13
14
maj 2024

14 maja rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Podobnie jak na maturach, pierwszym przedmiotem egzaminacyjnym jest język polski. Dzień później uczniowie zmierzą się z matematyką a trzeciego dnia czeka ich egzamin z języka obcego.

Egzamin z języka polskiego będzie trwał 120 minut, z matematyki - 100 minut, a z języka obcego 90-minut. W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony. Z dodatkowego czasu mogę też korzystać uczniowie z Ukrainy. W Szkole Podstawowej w Czartajewie zdaje jedna uczennica z Ukrainy, Sofija będzie zdawać język polski, matematykę i rosyjski.

Jak podkreśla Helena Król, dyrektor Szkoły Podstawowej w Czartajewie, przygotowaniem do egzaminu jest cały cykl edukacji w szkole podstawowej. Jego uzupełnieniem są m.in. egzaminy próbne.

Przygotowując się do egzaminu z języka polskiego, uczniowie mają bazowy i uzupełniający zestaw lektur. Wśród tytułów podstawowych są: Opowieść wigilijna, Mały Książę, Kamienie na szaniec, Zemsta, Quo vadis, Latarnik, Balladyna wybór fraszek i trenów Kochanowskiego, twórczość Mickiewicz - w tym Pan Tadeusz oraz wiersze wybranych poetów. Już wiemy – tym razem były to „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty wyrażone są w punktach procentowych. Uczniowie poznają je 3 lipca.

Z uczniami zdającymi egzamin ósmoklasisty w Szkole Podstawowej w Czartajewie rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.