Biała Podlaska

Samorządowiec z wielkim sercem. Ostatnie pożegnanie św. Haliny Ostapczuk

Region Wt. 22.02.2022 20:39:05
22
lut 2022

Śp. Halina Ostapczuk od 1990 roku była nieprzerwanie sołtysem wsi Kobylany w gminie Terespol. W latach 1998-2018 była Radną Gminy Terespol, a także pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady. Była aktywną działaczką na rzecz społeczności lokalnej i gminy Terespol, była także pomysłodawczynią oraz inicjatorką wielu wydarzeń kulturalnych. Przez przyjaciół i współpracowników określana była jako samorządowiec z sercem.

22 lutego w kościele Miłosierdzia Bożego w Kobylanach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Haliny Ostapczuk. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. prał. Ryszard Andruszczak, emeryt z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Śp. Halinę wspominał m.in. ks. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz parafii w Niwiskich, który przez 12 lat pełnił posługę w parafii p.w. św. Nikity w Kostomłotach.
– Jakoś tak się stało, że od początku mojej bytności w katolickich Kostomłotach drogi śp. Pani Halinki i moje się splotły, a jeszcze bardziej przez to kiedy podjąłem się sprawowania liturgii w waszej już nieistniejącej kaplicy – wspominał ks. Zbigniew Nikoniuk.
POSŁUCHAJ

Śp. Halina Ostapczuk przez 20 lat pełniła funkcję radnej Gminy Terespol, aktywnie działając na rzecz rozwoju miejscowości Kobylany, której była sołtysem ponad 30 lat, a także na rzecz całej gminy. Zmarłą wspominał Mieczysław Romaniuk, przewodniczący Rady Gminy Terespol. – Najpiękniejsze życie, choć jakże trudno z tym się zgodzić, w którymś momencie zostanie przywołane tam gdzie wszyscy zmierzamy. Tak oto i teraz pochylamy się pełni zadumy, pełni człowieczego bólu nad bliską nam osobą, którą ciągle jeszcze widzimy żywą w rozlicznych zdarzeniach jej pracowitego i bogatego życia – tymi słowami swoje wystąpienie rozpoczął Mieczysław Romaniuk.
POSŁUCHAJ

Wśród żegnających śp. Halinę była także Bożena Konieczka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach. – Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci niezwykłej osoby jaką była Halinka. Nie byłaś Panią Haliną Ostapczuk osobą pełniącą zaszczytne funkcje w gminie, Zasłużoną dla Gminy Terespol, ale po prostu – Halinką. Nigdy bowiem nie stwarzałaś dystansu, nie wymagałaś tytułu. Zawsze skromna, uśmiechnięta, otwarta na drugiego człowieka, chętna do pomocy, zaangażowana całym sercem – podkreśliła dyrektor Bożena Konieczka.
POSŁUCHAJ

Zmarłą śp. Halinę Ostapczuk wspominał także Krzysztof Iwaniuk, Wójt Gminy Terespol. – Smutną mamy dzisiaj uroczystość, bo niby jesteśmy świadomi swojej śmiertelności, to jednak jak przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać kogoś bliskiego, to ogromny żal i smutek nas pogrąża i wszyscy tu jesteśmy, żeby pożegnać Halinkę, bo tak sobie życzyła mówić do siebie. Gdyby nie Halinka i takie osoby jak ona w naszej społeczności lokalnej, to nie byłoby burmistrza z Kobylan, a potem wójta – wspominał Krzysztof Iwaniuk.
POSŁUCHAJ

Ostatnim żegnającym śp. Halinę Ostapczuk był ks. Zbigniew Rozmysł, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kobylanach.
POSŁUCHAJ


ICH/Kobylany

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.