Garwolin

Setne urodziny pani Genowefy

Region Czw. 28.09.2023 09:40:53
28
wrz 2023

100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła mieszkanka Ryczysk w gminie Miastków Kościelny Genowefa Mika / na zdj. po prawej/, która 27 września obchodziła swoje setne urodziny. Pani Genowefa cieszy się dobrym zdrowiem, co również jest zasługą kochającej rodziny, która otacza ją troskliwą opieką.

Stuletnią mieszkankę gminy odwiedzili przedstawiciele miastkowskiego samorządu z wójtem Jerzym Jaroniem, skarbnik Elżbietą Sitek i przewodniczącym RG Marcinem Zającem. Wójt odczytał jubilatce akt jej chrztu, zapisany w księgach metrykalnych parafii Gończyce w dniu 30 września 1923 roku, potem kopię dokumentu wręczył pani Genowefie. - Ciesząc się niezmiernie z faktu, że pani w tak dobrej kondycji dożyła jubileuszu 100 lat, składamy życzenia w imieniu własnym, pracowników urzędu gminy, wszystkich mieszkańców gminy Miastków Kościelny, życzymy pani przede wszystkim zdrowia, tak wspaniałej kondycji jak teraz oraz 200 lat życia, a przede wszystkim życzymy zdrowia i aby pani cieszyła się dalej z tej młodzieży, która przejęła po państwie i prowadzi gospodarstwo rolne – mówił wójt Jaroń, a przewodniczący M. Zając życzył „błogosławieństwa Bożego na każdy dzień”. - Niech Pan Bóg daje siłę, wytrwałość, niech pani cieszy się jak najdłuższym życiem wśród najbliższych...- artykułował. Poseł Grzegorz Woźniak złożył jubilatce serdeczne gratulacje, w zdrowiu następnych lat w takiej opiece, w jakiej pani jest. Otoczenie piękne i tego pani gratuluję...- życzył poseł. Powinszowania popłynęły od Piotra Wysockiego, przedstawiciela garwolińskiej PT Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. - Z okazji ukończenia 100 lat życia, składam pani gratulacje oraz życzę w imieniu KRUS oraz własnym dalszych lat życia w zdrowiu oraz wszelkiej pomyślności. Jednocześnie przekazuję list gratulacyjny pani prezes Aleksandry Hadzik...- mówił. W imieniu społeczności wiejskiej Ryczysk życzenia jubilatce przekazała radna RG Halina Ducka, sołtys Jolanta Mierzwińska i przedstawicielka KGW.

Pani Genowefa ciężko pracowała w gospodarstwie, ale nie narzeka i chwali obecnie rządzących za troskę o ludzi starszych. - Było ciężko, nie tak jak teraz. Trzeba było pracować ciężko, bo nie było pomocy z państwa jak teraz. Teraz jest duża pomoc dla młodych, dla rolników, a kiedyś tak nie było. Musieliśmy pracować ciężko, zarabiać. Mąż jeździł na robotę, a ja w gospodarce pracowałam i trzymałam to wszystko, i inwentarz, żeby parę groszy było. I dziękuję za wszystko, bo teraz to jest dobrze i pomoc jest z państwa. Dziękuję państwu za to wszystko, że tak państwo dba o starszych ludzi...- podkreślała seniorka z Ryczysk, która tryska pozytywną energią i zaraża dobrym humorem wszystkich dookoła.

Po życzeniach była lampka szampana, wspaniały tort upieczony specjalnie na tę okazję przez prawnuczkę pani Genowefy i tradycyjne dwieście lat.
Jubilatka wychowała 2 córki, ma 7 wnuków, 12 prawnuków i jedną praprawnuczkę.

Relacja Waldemara Jaronia


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kajek Pt. 29.09.2023 18:26:15

100 lat

alosza Czw. 28.09.2023 14:21:28

sto lat i kolejny swięty obraz do kolekcji

Janek Czw. 28.09.2023 05:53:50

Dużo zdrowia na dalsze lata życia Pani Genowefo i pozazdrościć takiej rodziny.