Siemiatycze

Siemiatycki szpital ma 50 lat i zyskał nowe oddziały

Region Pon. 25.09.2023 18:05:32
25
wrz 2023

W poniedziałek 25 września odbył się Jubileusz 50-lecia Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Wydarzenie połączone było z oddaniem do użytku nowego Oddziału Ortopedycznego i Szpitala Jednego Dnia.

W podwójnym świecie powiatowej placówki medycznej uczestniczyli obecni i dawni pracownicy szpitala z dyrektorem Andrzejem Szewczukiem, przedstawiciele starostwa powiatowego ze starostą Markiem Boblem oraz licznie zaproszeni goście, w tym duchowni, parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe – Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Leśnicy, przedstawiciele szpitali z Podlasia i Mazowsza, reprezentanci instytucji i firm współpracujących ze szpitale, darczyńcy wspierający działalność placówki.

Pierwszym punktem uroczystości było otwarcie nowych oddziałów, przecięcie wstęgi i poświecenie, czego dokonali: prawosławny biskup siemiatycki Warsonofiusz i wikariusz generalny diecezji drohiczyńskiej ks. Zbigniew Rostkowski.

Otwieranym w siemiatyckim szpitalu powiatowym nowym oddziałom poświęciliśmy nasz artykuł, który można znaleźć TUTAJ

W dalszej części spotkania w sali konferencyjnej im. Jana Zalewskiego w Starostwie Siemiatyckim odbyła się gala jubileuszowa. Była to okazja by wspomnieć lata tworzenia szpitala i pół wieku jego działalności. Szczególną uwagę poświęcono ostatnim latom funkcjonowania SP ZOZ Siemiatycze, kiedy szpital dzięki dobremu zarządzaniu dyrekcji i ogromnemu wsparciu starosty i rady powiatu przestał przynosić straty, systematycznie spłaca ogromne zadłużenie z lat wcześniejszych, placówka została wyremontowana, rozbudowana i wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. To wszystko sprawia, że dziś szpital powiatowy w Siemiatyczach świetnie prosperuje i jest chętnie wybierany przez pacjentów nie tylko w powiatu siemiatyckiego, nie tylko z województwa podlaskiego ale i z całej Polski.

Starosta Marek Bobel mówił:

- Poznałem ten szpital gdy miał naście lat, wyglądał wówczas bardzo źle, dziś jako pięćdziesięciolatek prezentuje się znakomicie. Zdrowie mieszkańców to nasz priorytet, bo mieszkańcy potrzebują bezpieczeństwa zdrowotnego, militarnego i energetycznego. Odpowiedzią na te wszystkie potrzeby jest działalność obecnego zarządu powiatu wspieranego przez wszystkich radnych, a także przez podlaskich parlamentarzystów.

Podczas gali nie zabrakło życzeń, podziękowań, gratulacji i odznaczeń. Odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia” zostali uhonorowali: Jolanta Jarocka, Zofia Gogołek, Maria Wakuluk, Anna Korzeniewska, Magdalena Tyborowicz, Wiaczesław Kulesza, Grzegorz Kazberuk.

Specjalne podziękowania popłynęły też w stronę osób, które przez dziesiątki lat tworzyły i tworzą siemiatycki SP ZOZ, służą pacjentom pracując w szpitalu powiatowym nawet od kilkudziesięciu lat. Specjalnym grawertonem nagrodzono: Elżbietę Anasińską, Mirosława Aleksiejuka, Mariolę Olaczuk Aleksiej, Alinę Bukrewicz, Halinę Chechłowską, Danutę Dawidziuk, Irenę Dąbrowską, Helenę Gotowicką, Lecha Zenona Hackiewicza, Halinę Jakimczuk, Mirosławę Jańczuk Nazaruk, Barbarę Kalitę, Elżbietę Kłopotowską, Irenę Kosiniak, Dariusza Kuczabskiego, Dorotę Leszczyńską, Heleną Łobaczewską, Martynę Mazur, Marzennę Morzy, Beatę Nyczek Kuleszę, Małgorzatę Olszewską, Danutę Piotrowską, Elżbietę Podolińską, Barbarę Popławską, Bożenę Smolińską, Marka Stradczuka, Janing Tokajuk, Barbarę Wakuluk, Pawła Warpechowskiego, Krystynę Weremijewicz, Cezarego Wieczorka, Weronikę Wieczorek, Annę Ziniewicz, Renatę Zochowską, Wiesławę Piotrowską.

Uroczystą galę jubileuszową prowadził Jerzy Zelnik. Uświetnił ją występ Bractwa Akordeonistów Siemiatyckich a pani Barbara Pawłowska wcieliła się w rolę księżnej Anny Jabłonowskiej – w XVIII wieku właścicielki Siemiatycz, która założyła tu szkołę akuszerek i szpital; zaś radny rady powiatu siemiatyckiego Mikołaj Żabiński odczytał wiersz specjalnie napisany z racji jubileuszu. Dopełnieniem urodzin placówki był tort.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
dysgraf Czw. 28.09.2023 15:09:38

TY KRISS najpierw naucz się ortografii, a później zasiadaj do komputera

Kriss Czw. 28.09.2023 03:47:51

Jestem z pokolenia boomu lat 80tych, pamietam ile kiedys klas bylo ile mlodych ludzi, osidla jak wysoka, sady tarasy zyly mlodzieza, kto mial troche oleju w glowie kazdy uciekl bo przyszlosci w tym miescie nie ma, ale jak patrze na te twarze, na tych ludzi, to az sie wracac odechciewa, zero mlodych, zero powiewu swierzosci, miasto umiera...

Aneta Czw. 28.09.2023 18:30:03

trochę masz racje, miasto się starzeje, ale tobie chyba też lat nie ubywa