Siemiatycze

Siemiatycki szpital wkrótce uruchomi dwa nowe oddziały

Region Czw. 07.09.2023 15:07:37
07
wrz 2023

Szpital Powiatowy w Siemiatyczach jest na ostatnim etapie prac w kierunku oddania do użytku Oddziału Jednego Dnia i Oddziału Ortopedycznego, powiedział Radiu Podlasie Andrzej Szewczuk - dyrektor SP ZOZ Siemiatycze, podkreślając, że utworzenie Oddziału Jednego Dnia pozwoli placówce wykonywać więcej zabiegów medycznych.

Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, informuje Monika Łubko - kierownik sekcji organizacyjnej siemiatyckiego szpitala, a wraz z tworzeniem Oddziału Jednego Dnia, powstaje Oddział Ortopedyczny, który do tej pory funkcjonował jako pododdział chirurgii.

Wartość całej inwestycji, to niemal 7,5 mln zł. Kwota obejmuje rozbudowę, remont, wyposażenie, sale są wysokim standardzie, dobrze wyposażone, klimatyzowane z nowoczesnym oświetleniem i systemami bezpieczeństwa. Oba nowoczesne oddziały szpitalne zostaną oddane do użytku we wrześniu tego roku, wkrótce będą na nich leczeni pacjenci.

Zarówno Oddział Jednego Dnia jak i samodzielna ortopedia, to udogodnienia dla pacjentów i dla szpitala – większa ilość zabiegów i mniejsze kolejki. W Oddziale Jednego Dnia wykonywane będą m.in. drobne zabiegi ortopedyczne, chirurgiczne, ginekologiczne. Będzie tam w pełni wyposażona sala chirurgiczna oraz specjalne fotele, na których pacjent po zabiegu będzie przebywał pod obserwacją pielęgniarek i lekarzy i jeśli stan zdrowia pozwoli to tego samego dnia zostanie wypisany do domu.

W Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach od kilku lat realizowane są inwestycje, których efektem jest rozbudowa placówki, powstawanie i doposażanie kolejnych oddziałów. Zakończenie tworzenia nowych oddziałów zapowiadano jesienią, znamy już datę – będzie to 25 września.

SP ZOZ Siemiatycze z radiowym mikrofonem odwiedziła Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.