Garwolin

Śmierć mężczyzny w beztlenowej chłodni

Region Czw. 25.05.2023 11:02:53
25
maj 2023

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie wyjaśniają okoliczności śmierci 67-lataka, znalezionego w beztlenowej komorze chłodniczej na owoce i warzywa. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w gospodarstwie w miejscowości Stare Podole w gminie Wilga.

Do zdarzenia doszło w środę, 24 maja przed godziną 22.00. 67-letniego mężczyznę znaleziono w przechowalni na owoce i warzywa, gdzie jest bardzo niskie stężenie tlenu. Na miejsce skierowano policjantów. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

- Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Wykonane na miejscu czynności pod bezpośrednim nadzorem prokuratora wstępnie wykluczają, aby śmierć mężczyzny nastąpiła w wyniku przestępstwa. Zwłoki zostały zabezpieczone. Więcej na temat przyczyny zgonu będzie wiadomo po sekcji zwłok. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia- informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Komora kontrolowanej atmosfery jest pomieszczeniem beztlenowym. Warunki, w jakich przechowywane są owoce i warzywa, są śmiertelne dla człowieka. Aby bezpiecznie do niej wejść, należy ją rozhermetyzować i napowietrzyć, czyli doprowadzić do bezpiecznego stężenia tlenu albo użyć aparatu tlenowego.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.