Siemiatycze

Śmiertelna ofiara pożaru. Przyczyną mógł być wadliwy piec

Region Wt. 21.01.2025 09:01:44
21
sty 2025

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło minionej nocy na terenie ogródków działkowych w Hajnówce.

Zgłoszenie o pożarze na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w rejonie ul. Żabia Górka w Hajnówce, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce otrzymał po godz. 23.00 we wtorek 20 stycznia. Doszło tam do pożaru altanki ogrodowej. Gdy strażacy ugasili ogień, w zgliszczach znaleźli ciało mężczyzny, poinformował st. asp. Andrzej Grygoruk p.o. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce.

- Na miejscu zdarzenia prowadzący akcję gaśniczą strażacy Komendy Powiatowej PSP w Hajnówce ujawnili w spalonym budynku zwłoki ludzkie. W chwili obecnej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Hajnówce są prowadzone czynności mające na celu ustalenie okoliczności pożaru oraz tożsamości zmarłego. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zaprószenia ognia był wadliwy piec typu „koza” - informuje policja.

Tak przebieg pożaru relacjonuje KP PSP w Hajnówce:
- W chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia drewniany budynek letniskowy całkowicie objęty był pożarem. Po ugaszeniu pożaru, w zgliszczach spalonego budynku, strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny. W działaniach gaśniczych, które trwały prawie trzy godziny, udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru ustaloną przez Kierującego Działaniem Ratowniczym było zapalenie się budynku od kominka wolnostojącego, którym ogrzewano pomieszczenia.
Po raz kolejny strażacy apelują o zachowanie czujności podczas wykorzystywania urządzeń grzewczych, montaż autonomicznych czujek dymu oraz tlenku węgla a także dokonywanie niezbędnych przeglądów instalacji kominowych.



Foto: KP PSP Hajnówka
Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.