Biała Podlaska

Spotkanie z lasem w Kobylanach

Region Wt. 06.06.2023 17:59:13
06
cze 2023

W piątek, 28 maja w Kobylanach w gminie Stara Kornica odbyła się impreza środowiskowo-integracyjna „Spotkanie z lasem”. Wydarzenie zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich działające we wsi, przy współudziale Rady Sołeckiej oraz społeczności szkolnej.

Hasłem tematycznym spotkania była „Natura od kuchni”. Panie zrealizowały autorski projekt Lasów Państwowych „Dobre z lasu” czyli zdrowa żywność z polskich lasów. Program spotkania był przemyślany i obfitował w wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych. Podczas wydarzenia można było posłuchać występu zespołu ludowego „Sąsiadeczki” czy obejrzeć inscenizację książki Marii Konopnickiej „Na jagody” w wykonaniu uczniów szkoły.

Na spotkaniu zjawił się również leśnik, który opowiedział uczestnikom o swojej pracy i przekazał wiadomości oraz ciekawostki o lesie. Usłyszane informacje chętni uczniowie wykorzystali w konkursie wiedzy o lesie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody. Podczas spotkania dzieci wzięły również udział w warsztatach kulinarnych.

Nie zabrakło też innych atrakcji dla najmłodszych. Dmuchańce i stoisko z watą cukrową cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. Na każdego czekał również poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń. Wydarzenie zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe.Inf. Pras.
Red. MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.