Siemiatycze

Spotkanie z mistrzem olimpijskim

Region Pon. 09.08.2021 13:13:33
09
sie 2021

Wojciech Nowicki – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio i jego trenerka Malwina Wojtulewicz-Sobierajska, w poniedziałek (9 sierpnia) byli gośćmi marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego.

W ramach podziękowania za historyczny triumf oboje otrzymali od zarządu województwa podlaskiego symboliczne czeki na kwoty: 40 tys. zł dla mistrza olimpijskiego i 20 tys. zł dla trenerki. W spotkaniu wziął również udział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za sport.

Zawodnik klubu Podlasie Białystok historyczny sukces odniósł w konkursie rzutu młotem. W znakomitym stylu zdobył w tej konkurencji złoty medal z wynikiem 82 m 52 cm. To pierwszy w dziejach, olimpijski triumf sportowca z województwa podlaskiego.

- Serdecznie gratuluję zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Sukces Wojciecha Nowickiego ma historyczny wymiar, jest to bowiem pierwszy olimpijski medal w dziejach podlaskiego sportu – mówił Artur Kosicki podczas spotkania – Cieszę się, że dostarczyłeś nam, Wojtku tyle pozytywnych emocji, tyle radości. Jesteśmy z Ciebie dumni! Wiemy też, że za sukcesem każdego sportowca stoi trener, dlatego chciałbym serdecznie podziękować pani Malwinie Wojtulewicz-Sobierajskiej za znakomite przygotowanie i za ten niebywały sukces.

Marszałek wyszedł też z inicjatywą, aby finansowo doceniać trenerów za sukcesy ich podopiecznych. Wojciech Nowicki i Malwina Wojtulewicz-Sobierajska podkreślali, że wsparcie władz województwa ma dla sportowców ogromne znaczenie.

- Dziękuję serdecznie za to zainteresowanie i wsparcie. To dzięki temu m.in. możemy spokojnie trenować i przygotowywać się do zawodów – mówił mistrz olimpijski.
„Złoto” Województwa Podlaskiego

Jak zaznaczył Artur Kosicki, jednym z priorytetów zarządu województwa jest promocja sportu i promocja regionu poprzez sport. A podlascy mistrzowie są znakomitymi ambasadorami Podlaskiego. Wojciech Nowicki jest tego przykładem.

- To sportowiec, który zawsze z dumą mówi o tym, skąd pochodzi, że wychował się i mieszka w naszym regionie. Jest to przykład wspaniałego patriotyzmu. A Wojtek to „złoto” województwa! – mówił marszałek.

Przypomniał, że Wojciech Nowicki jest w elitarnej grupie najlepszych podlaskich sportowców: Team Podlaskie. To inicjatywa Samorządu Województwa Podlaskiego, dzięki której najlepsi z najlepszych otrzymują finansowe wsparcie od samorządu.

Podczas poniedziałkowego spotkania mistrzowi olimpijskiemu wręczono symboliczny czek na kwotę 40 tys. zł, natomiast Malwinie Wojtulewicz-Sobierajskiej na kwotę 20 tys. zł.
Wojciech Nowicki - urodzony w 1989 r. w Białymstoku lekkoatleta, uprawiający rzut młotem. Do jego sukcesów należą też m.in. złoty medal Mistrzostw Europy w 2018 roku, trzykrotnie brązowy medal Mistrzostw Świata (2015, 2017, 2019) oraz brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro w 2016 roku. Białostoczanin jest także multimedalistą Mistrzostw Polski.Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio srebrny medal olimpijski w rzucie oszczepem zdobył też Podlasianka, Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki.
Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Piotr Babulewicz / UMWPNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.