Kierowcy

Rolnicy zablokują na krajowej 17 - tce przejazd do Lublina od strony Warszawy

Region Wt. 19.03.2024 07:32:33
19
mar 2024

Rolnicy z powiatu ryckiego przyłączają się do ogólnokrajowego protestu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze S17 na wysokości węzła Moszczanka już od godz. 10.00. Zablokowany będzie także wjazd do Lublina od strony Lubartowa.

Na S17 blokada rozpocznie się jutro, 20 marca a zakończy dzień później. Zablokowany będzie jeden pas ruchu. Utrudnienia rozpoczną się od godz. 10.00. Rolnicy ruszą z placu przy dworcu PKS w Rykach, skierują się w stronę Dęblina aby następnie, ruszyć w kierunku węzła Moszczanka i tam zablokować pas ruchu z Warszawy w kierunku Lublina.

Jak mówią rolnicy, protest nie zostaje zaostrzony ze względu na okolicznych mieszkańców. Zablokowanie pasów w obu kierunkach spowodowałoby ogromne zatłoczenie na terenie Ryk, a nie chodzi o to, żeby utrudniać życie mieszkańcom – tłumaczą rolnicy.  Forma oraz miejsce protestu zostało wybrane po rozmowach z władzami i policją.

Od naszej strony czyli od północy zablokowana będzie także krajowa 19. - tka w Wólce Rozwadowskiej między Kockiem a Lubartowem oraz węzeł Rudnik i skrzyżowanie krajowej 17 - tki z krajową 19 - tką na obrzeżach Lublina.

Kierowcom polecamy uzbroić się w cierpliwość i wybrać alternatywną drogę przejazdu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.