Łosice

Strażacy z łosickiej jednostki OSP otrzymali nowy sprzęt

Region Pt. 17.03.2023 16:20:25
17
mar 2023

W czwartek, 16 marca przy OSP w Hołubli odbyła się uroczystość wydania nowego sprzętu strażakom. Specjalistyczny pojazd ratowniczy oraz agregat prądotwórczy prezesowi OSP Sławomirowi Zaniukowi przekazali senator RP Waldemar Kraska oraz zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszy brygadier Rafał Zimochocki.

Dzięki otrzymanej dotacji w kwocie 85 tys. zł z MSWiA i dołożonych z budżetu miasta 8 tys. zł. Został zakupiony nowy pojazd ratowniczy UTV Ranger 570 SP HUNTER do prowadzenia działań ratowniczych w trudnych warunkach terenowych.

- Ten model pojazdu jest jeszcze bardziej wytrzymały. Nowe zawieszenie oraz zwężony rozstaw kół zapewni mniejszy promień skrętu. Silnik ProStar doskonale radzi sobie z pokonywaniem leśnych terenów. Paka o ładowności 227 kg pozwala na załadowanie dodatkowych przedmiotów jak motopompy, węże piły czy innego rodzaju narzędzia – mówi Sławomir Zaniuk Prezes OSP Łosice.

Na wyposażenie OSP zakupiono również agregat prądotwórczy Pezal PDE140RST3 z panelem sterowania ComAp II3-AMF25. Moc maksymalna agregatu wynosi 149 kVA/119 kW. Pojemność zbiornika paliwa to 265 l, co pozwala na 9,3 mth ciągłej pracy przy 100% obciążeniu. Środki na zakup agregatu pochodzą z dotacji z MSWiA w kwocie 35 000 zł, WFOŚiGW 41 500 zł oraz z budżetu Miasta i Gminy Łosice 42 072 zł.

- Jestem przekonany, że zakupiony sprzęt do jednostki OSP w Łosicach niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Nowy pojazd doskonale sprawdzi się w trudnodostępnym terenie, podczas akcji poszukiwawczych czy rozległych łąk gdzie nie można wjechać ciężkim sprzętem, co wpłynie na mobilność i dyspozycyjność jednostki. Agregat prądotwórczy w razie awarii niewątpliwie spełni swoje zadanie – mówi Mariusz Kucewicz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice.

Oficjalnego przekazania pojazdu i sprzętu dokonano 16 marca przy OSP w Hołubli. Akt przekazania odebrał prezes OSP Sławomir Zaniuk z rąk senatora RP, sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia - Waldemara Kraski i zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszego brygadiera Rafała Zimochockiego. W uroczystości uczestniczyli: Mariusz Kucewicz - burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Mariusz Popławski - komendant PSP w Łosicach, strażacy z PSP i OSP w Łosicach oraz zaproszeni goście.

Inf. i fot UMiG Łosice.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.