Drohiczyn

Symboliczne podziękowanie prosto z Ukrainy

Region Pt. 31.03.2023 17:19:30
31
mar 2023

O pomocy, jakiej Drohiczyn udziela Ukrainie informowaliśmy wielokrotnie. Nadbużańska gmina od wielu lat realizuje projekty transgraniczne wspólnie z partnerami z Ukrainy i po wybuchu wojny aktywnie wspiera bratnie samorządy. Za tę pomoc dziękował podczas sesji Rady Miejskiej w Drohiczynie (w piątek, 31 marca) starosta rejonu Czerwonogradzkiego Andrzej Porycki.

Gość z Ukrainy mówił o szkolnych ławkach i innym wyposażeniu, które w ostatnim czasie zostało przekazane z Drohiczyna szkołom w jego regionie. Szczególnie dziękował dyrektor Szkoły Podstawowej w Drohiczynie Dorocie Kowalczuk, która w imieniu szkolnej społeczności przekazała wyposażenie bardzo potrzebne dzieciom w Ukrainie.

Symboliczną flagą dziękował za pomoc, która trafiała do żołnierzy na front. Flagę przekazał burmistrzowi Drohiczyna Wojciechowi Borzymowi w imieniu 72. Brygady Pancernej, która walczyła w Kijowie, wyzwalała Buczę i Hostomel, walczyła pod Wuhłedarem, gdzie miała miejsce największa bitwa pancerna między Ukrainą a Rosją. Flagę podpisali żołnierze którzy korzystają z pomocy przekazywanej przez Drohiczyn.

- Takie flagi są w Polsce dwie, mówił Andrzej Porycki – jedna w powiecie siemiatyckim w Starostwie, druga w Drohiczynie. To takie małe podziękowanie od tych chłopaków z siedemdziesiątej drugiej. Podziękowanie od nich dla was.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.