Siemiatycze

Trwa protest rolników na moście na Bugu

Region Niedz. 11.02.2024 09:07:00
11
lut 2024

Trwa protest rolników, którzy blokując drogi chcą skłonić rządzących do wsłuchania się w ich problemy i wysłuchania argumentów. Główne postulaty to brak zgody na unijną politykę rolną i sprzeciw wobec zalewania polskiego rynku produktami rolnymi z Ukrainy.

Rolnicy nieprzerwanie protestują na drodze krajowej nr 19 na odcinku Siemiatycze – Sarnaki, gdzie w piątek, 9 lutego zorganizowali blokadę w okolicach miejscowości Kózki przy moście na rzece Bug.

Protestujących jest wielu, niektórzy dołączają na określony czas, przyjeżdżają nawet z daleka. W nocy z piątku na sobotę mogło to być około 50 osób, z soboty na niedzielę – dwa razy więcej. Wśród nich są rolnicy z powiatu łosickiego i siemiatyckiego ale też m.in. ze Zbuczyna, Bociek, Hajnówki, Bielska Podlaskiego.

Informacja dla kierowców! Wszystkich, którzy jadą z Siemiatycz w stronę Lublina za Siemiatyczami policja kieruje na drogę krajową nr 62 w stronę Drohiczyna i Sokołowa. Jest to jeden zalecany objazd w kierunku Lublina.

Foto: Protestujący Rolnicy
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Rolnik Niedz. 11.02.2024 08:17:23

Szkoda ze tak dokładnie i rzetelnie nie pisaliscie jak za pisu strajkowaliśmy jak chodziło o t.z.w 5 kaczynskiego

Konsument Wt. 13.02.2024 04:02:50

Dopłacaja wam do każdego hektara , bierzecie dopłaty z ue , ostatni film z gabinetu UM w Siemiatyczach obnarzał waszą hipokryzje , włodarz miasta wyśmiał was za ten strajk . Chyba działacze KOALICIJ OBYWATELSKIEJ wiedzą lepiej że ten strajk jest bez sensu a Unia was wyciśnie jak cytrynę żeby ukrainie żyło się lepiej , czego chcecie od biednej ukrainy ? Walczą za was od 11 lat i nic się nie zmieniło oprócz że europa jest rozbrojona a ukraińcy mają nasze czołgi , samoloty itp Sprowadzają na lawetach setki tysięcy,, pojazdów bojowych " typu SUV za dziesiątki tysięcy euro a wy na chleb nie macie brawo KOALICJA OBYWATELSKA , tak jak mieszkańcy Siemiatycz pracy , łatwiej wyjechać do belgii jak do Warszawy . Kilka kadencji człowieka wywodzącego się z ,, po" i ani jednego miejsca pracy nie stworzył za to dostaliście milionowe kredyty do spłacania , brwo burmistrzu do zobaczenia w sądzie , jak pięknie będzie zobaczyć Pana na ławie oskarżonych ,kolejny raz a to nie koniec 21.02.2024 roku .