Sokołów

Turniej Smaków w Sokołowie Podlaskim

Region Pon. 18.09.2023 13:01:33
18
wrz 2023

W niedzielę, 24 września na placu przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się kolejna edycja Turnieju Smaków „Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim”. Twórcy kulinariów i rękodzieła już od godziny 10:00 będą prezentować przybyłym swoje umiejętności.

Podczas Turnieju Smaków będą królować ekologiczne potrawy z darów jesieni: ziemniaków, cukinii, dyni i innych warzyw, grzybów, mięsa, a także konfitury i przetwory z owoców zebranych latem. Nie zabraknie rękodzieła artystycznego.

Podczas Turnieju tradycyjnie odbędzie się konkurs kulinarny „Jesienny kociołek”. Jest to danie jednogarnkowe, przygotowane z darów jesieni: ziemniaków, cukinii, dyni czy innych warzyw, grzybów, mięs, owoców itp. Kociołek może być zupą, gulaszem lub inną potrawą jednogarnkową.

Zakres tematyczny konkursu: potrawy regionalne charakterystyczne dla terenów, przez które przebiega szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego (wschodnie Mazowsze oraz Podlasie), przygotowane z wykorzystaniem produktów sezonowych charakterystycznych dla powyższych regionów, w szczególności potrawy z: ziemniaków, mięs, owoców i warzyw jesiennych, grzybów oraz potrawy mączne.

W trakcie wydarzenia będzie można również wziąć udział w warsztatach kulinarnych „Litewskie kibiny”. Odbędą się one w Kawiarni Filmowej w SOK o godzinie 12:00. Wstęp bezpłatny.

Regulamin Turnieju, karty zgłoszeniowe na Turniej i konkurs kulinarny oraz terminy zapisów znajdują się TUTAJ.

Turniej Smaków promuje dziedzictwo kulinarne i kulturowe obszaru wschodniego Mazowsza oraz całego Podlasia, przez które przebiegał przez kilka wieków szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego – trakt łączący stolice Korony Polskiej i Księstwa Litewskiego.

Inf. Pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Paweł Kryszczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.