Łuków

Uczniowie z I LO w Łukowie na czwartym miejscu w województwie

Region Śr. 22.05.2024 18:36:22
22
maj 2024

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie zakończyli wojewódzki finał Turnieju Motoryzacyjnego w Chełmie tuż za podium. Drużyna w składzie: Szymon Gałach, Paweł Grochowski oraz Marcin Panasz uplasowała się na czwartym miejscu, minimalnie przegrywając z drużyną z Zamościa.

W XXVI Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego powiat łukowski reprezentowała drużyna z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, drużyna w składzie Szymon Gałach, Paweł Grochowski oraz Marcin Panasz bardzo dobrze poradziła sobie z jazdą motorowerem zajmując drugie miejsce oraz z udzielaniem pierwszej pomocy – trzecie miejsce. Nieco gorsze wyniki jazdy samochodem z talerzem Stewarta oraz testów z przepisów ruchu drogowego niestety nie wystarczyły na podium.

W imieniu wojewody lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty za zajęcie IV miejsca puchar uczniom wręczył Arkadiusz Kwieciński, dyrektor Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Paweł Tymosz, opiekun drużyny tak podsumowuje jej udział w finale wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnego: „Serdecznie dziękuję chłopcom za ogrom pracy i zaangażowanie, które wkładali w ostatnich miesiącach przygotowując się do zawodów powiatowych i wojewódzkich. Zawody stały na wysokim poziomie. Do ostatniej konkurencji ważyły się losy miejsc na podium. Wszyscy czujemy ogromny zawód, ale wierzę, że doświadczenie zdobyte w tych zawodach zaprocentuje w przyszłorocznej edycji turnieju”.


informacja i zdjęcia: I LO im. T. Kościuszki w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.