Siemiatycze

Ulicami Białegostoku przeszedł Podlaski Marsz dla Życia

Region Pon. 03.10.2022 08:40:41
03
paź 2022

Ulicami Białegostoku przeszedł Podlaski Marsz dla Życia. Marsz wyruszył w tym roku w pierwszą niedzielę października (2 października). Poprzedziła go Msza Święta odprawiona w intencji rodzin w Archikatedrze Białostockiej. Po Eucharystii uczestnicy marszu, w tym marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, przeszli przez centrum miasta: Rynkiem Kościuszki i ulicą Lipową, aż do Bazyliki Mniejszej pw. św. Rocha.

Marsz odbywa się w tym roku po raz jedenasty, ale po raz pierwszy ma charakter regionalny, a towarzyszy mu hasło „Podlasie za życiem”. Jego ideą jest okazanie poparcia dla ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz wartości rodzinnych.

Jak podkreślał marszałek Artur Kosicki, to niezwykle ważna i potrzebna inicjatywa, która jednoczy osoby o podobnych poglądach. – Życie ludzkie jest najwyższą wartością, którą trzeba uszanować – zaznaczył. Mówił też o wartościach rodzinnych jako tych, które stanowią podstawę naszego społeczeństwa.

W marszu wzięło udział wielu mieszkańców regionu, w tym rodzin z dziećmi. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rzecz Domu Samotnej Matki w Supraślu, która ma posłużyć wymianie okien przed zimą.Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Piotr Januszewicz / UMWP

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.