Łuków

Urodziny I LO im. T. Kościuszki/ZDJĘCIA

Region Sob. 30.09.2023 21:05:45
30
wrz 2023

700 osób bierze udział w Zjeździe Absolwentów I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Zjazd rozpoczął się w sobotę 30 września. Jego uczestnicy spotkali się m.in. na Mszy Świętej i uroczystej gali.

Zjazdy Absolwentów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odbywają się raz na 5 lat. W tym roku byli uczniowie tej jednej z najstarszych szkół w mieście świętują jej 105 „urodziny”. Na tegoroczny zjazd zapisało się 700 osób. Spotkanie po latach rozpoczęli od Mszy Świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, którą celebrowali księża – absolwenci I LO, i której przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, również były uczeń „Kościuszki”.

Po wspólnej modlitwie, zgodnie z tradycją zjazdów, absolwenci odwiedzili łukowski cmentarz, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanek.

Kolejnym punktem dnia były spotkania rocznikowe. Absolwenci mieli czas na rozmowy i wspomnienia w gronie swoich szkolnych kolegów i koleżanek oraz wychowawców. Po tych spotkaniach przyszedł czas na uroczystą galę, podczas której w części artystycznej wystąpili obecni uczniowie „Kościuszki”.
Teraz, kiedy oglądają Państwo zdjęcia, „Kościuszkowcy” bawią się na Balu Absolwentów. To impreza bez udziału mediów.

W niedzielę 1 października o godzinie 11.00 absolwenci „Kościuszki” spotkają się ponownie w murach szkoły. Wezmą udział w spotkaniu pod hasłem „wspomnienia przy mikrofonie”.

Dzisiejsze I LO powstało w 1918 roku. Wówczas to sześcioletniej Szkole Realnej nadano imię Tadeusza Kościuszki. Rok później przekształcono ją w gimnazjum. W roku 1936 zaś, w wyniku reformy Janusza Jędrzejewicza szkołę przekształcono na dwustopniową – Gimnazjum i Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pb96 jest Sob. 30.09.2023 20:51:12

Powiedzcie wice że w Świdrach jest paliwo, bo się chłopak zamartwia.