Siemiatycze

Usprawnienie komunikacji, rozwój turystyki... Kładka na Bugu coraz bliżej

Region Pt. 10.05.2024 17:09:44
10
maj 2024

Umowa dotycząca budowy kładki na rzece Bug łączącej gminy Drohiczyn i Korczew została podpisana. To inwestycja, która pełnić będzie wiele funkcji, a jedną z nich będzie dalszy rozwój turystyki. Jak mówią inicjatorzy przedsięwzięcia przedstawiciele gmin Drohiczyn, Korczew i powiatu siemiatyckiego kładka ma łączyć ludzi i samorządy.

Kładka na rzece Bug, to wspólna inwestycja trzech samorządów - gminy Drohiczyn i Korczew oraz powiatu siemiatyckiego, które do jej realizacji powołały Związek Powiatowo-Gminny „Nad Bugiem”. Przedstawiciele związku podpisali umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą firmą Mostostal Kielce SA.

Zadanie kosztować będzie niemal 9 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z dotacji z rządowego programu Polski Ład oraz z budżetów Drohiczyna, Korczewa i powiatu siemiatyckiego. Kładka ma być gotowa w ciągu 17 miesięcy.

Kładka pieszo-rowerowa ma zapewnić całoroczną możliwość przemieszczania się pomiędzy dwoma brzegami rzeki Bug. Da możliwości komunikacyjne. Będzie kolejnym bodźcem stymulującym rozwój turystyki. Ma pełnić też funkcje tarasu widokowego. Planowane jest też uruchomienie przy kładce zjazdu typu tyrolka.

Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 17 miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. od 8 maja 2024 roku.

Informacje o tej inwestycji przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.



Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Beata Niedz. 12.05.2024 15:03:35

Pięknie tam jest i ciekawa jestem tej kładki.

Felixa Czw. 16.05.2024 09:32:14

Bardzo dobra inicjatywa, z niecierpliwością czekamy na kładkę i odliczamy miesiące. Powodzenia!

Taboryt Niedz. 12.05.2024 11:17:30

Dobrze że w tamtych stronach zapomnianych przez władzę coś się zaczyna dziać. Wspomnę że od Drohiczyna do Zegrza ni ma legalnego darmowego slipu dla łódek na rzece Bug . Bug w porównaniu do Odry to zapomniany świat . Jedni chcą rozwoju turystyki inni chcą nienaruszalnej dzikiej przyrody . Tylko jak tam żyć zakłady przemysłowe pozamykane , rolnictwo upadło .