Garwolin

W gminie Górzno proces inwestycyjny rozkręca się

Region Śr. 03.04.2024 09:46:09
03
kwi 2024

Dzięki pozyskanym środkom z samorządu Mazowsza i rządowym, rozstrzygnięto postępowania przetargowe na budowę dróg i zaplecza szatniowego przy szkole w Uninie. Rozpisane zostały przetargi między innymi na zakupu samochodu pożarniczego, rozbudowę sieci kanalizacyjnej, remontu sali gimnastycznej w szkole w Górznie, drogi gminnej i innych.

Wiosna, to w gminie Górzno czas rozpoczynania zadań inwestycyjnych. - Rozpoczęliśmy już realizację przetargową, jeżeli chodzi o zadania inwestycyjne. W tej chwili mamy rozstrzygnięty przetarg na budowę ul. Cichej i zaplecza szatniowego przy szkole w Uninie, ale także zrealizowaliśmy już budowę nowych punktów świetlnych w Chęcinach, miejscowości Górzno i sołectwie Górzno Kolonia. Również jesteśmy już w trakcie przeprowadzania kolejnych przetargów, m.in. modernizacji drogi Chęciny – Zgórze, zakup samochodu strażackiego dla OSP Samorządki, czy w trakcie przygotowywania drugiego przetargu, ponieważ pierwszy został unieważniony, na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i Stacji Uzdatniania Wody w Samorządkach – mówi wójt gminy Waldemar Sabak i dodaje, że obecnie trwa proces przygotowawczy do przetargu na remont sali gimnastycznej w szkole w Górznie. Są to projekty dofinansowane z różnych źródeł, ministerstwa sportu czy samorządu Mazowsza, dzięki dofinansowaniu którego zmodernizowana będzie droga we wsi Piaski, sali gimnastycznej w szkole w Łąkach, świetlicy wiejskiej w Uninie czy wymiana lamp oświetleniowych i innych.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Waldemarem Sabakiem.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
obserwator Śr. 03.04.2024 08:28:59

Kampania trwa- kto płaci ?

Pycha kroczy przed upadkiem Śr. 03.04.2024 09:43:23

Gdzieś przeczytałem jak publicznie mówi, że samorząd to jego dzieło misyjne...ten człowiek już dawno odleciał psychicznie