Siemiatycze

W Siemiatyczach odbył się 12. Marsz Godności

Region Śr. 22.05.2024 15:10:28
22
maj 2024

Marsz Godności jest wydarzeniem od 12 lat pokazującym mieszkańcom Siemiatycz i regionu, że wszyscy jesteśmy tacy sami, że wszyscy mamy taką samą godność. Wydarzenie odbyło się w środę, 22 maja i był poprzedzało Podlaską Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy Razem”.

W Marszu Godności wzięli udział przedstawiciele wszystkich drużyn uczestniczących w Spartakiadzie wraz z wolontariuszami, zaproszeni goście i gospodarze – uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

Wydarzenie w barwnym, rozśpiewanym i roześmianym korowodzie zagościło na jednej z głównych ulic miasta, uczestnicy przeszli drogą krajową nr 19 (tj. ulicą 11 Listopada) od hali widowiskowo-sportowej do Placu Jana Pawła II. Tą samą trasą wrócili na halę, gdzie odbywała się Spartakiada.

W Marszu Godności uczestniczyli niepełnosprawni podopieczni placówek oświatowych z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Towarzyszyli im przedstawiciele Podlaskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych, miejskich i powiatowych jednostek, Policji, Straży Pożarnej, Sanepidu i liczna grupa dzieci z wszystkich przedszkoli działających na terenie Siemiatycz. Przemarsz zabezpieczała Policja i Pogotowie.

Wydarzenie zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach wraz z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem Oddziałem Terenowym w Siemiatyczach. Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl objęły Marsz Godności i Podlaską Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy Razem” patronatem medialnym.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.