Łuków

Wędkarze rywalizowali o Puchar Niedźwiedzia

Region Pon. 29.05.2023 18:19:51
29
maj 2023

Wędkarze z rożnych stron kraju, w tym m.in. z Gdańska, wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich Osób Niepełnosprawnych o Puchar Niedźwiedzia. Zawody odbyły się w niedzielę, 28 maja nad łukowskim zalewem Zimna Woda. Wydarzeniu patronowały Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Osób Niepełnosprawnych o Puchar Niedźwiedzia odbywały się już po raz trzeci. Ich głównym organizatorem było Koło PZW Łuków Miasto. Wspierały je OKS PZW w Lublinie oraz Fundacja Wędkarze Bez Barier. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 17 osób z rożnych stron kraju. Byli wędkarze z okręgów lubelskiego i kieleckiego oraz ze Skierniewic, Chełma i Radomia. Jak mówi nam Michał Krystecki z Koła PZW Łuków Miasto, na zawodach po raz pierwszy gościł też niewidomy wędkarz z Gdańska.

Wędkarze biorący udział w trzeciej edycji Ogólnopolskich Zawodów Wędkarskich Osób Niepełnosprawnych o Puchar Niedźwiedzia łowili od 8.00 do 12.00. Najlepszym wśród nich okazał się Arkadiusz Świerk z okręgu PZW Lublin. Drugie miejsce zajął Jacek Obara z okręgu kieleckiego, a trzecie Radosław Bogusz reprezentujący tak jak zwycięzca zawodów okręg lubelski.

Nagrody, które otrzymali wędkarze biorący udział w niedzielnych zawodach ufundowane zostały przez licznych sponsorów, wśród których znaleźli się m.in. łukowscy parlamentarzyści oraz samorządy powiatu, miasta i gminy Łuków. Wydarzeniu patronowały m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ciekawy Pon. 29.05.2023 17:53:08

Szczytna inicjatywa, ale czy ta kostka jest przystosowana do jazdy autem? Śmiem wątpić, już teraz jak jedzie rowerem to czuć nierówności