Drohiczyn

Wiosennie i smacznie w Zagubku

Region Sob. 01.04.2023 16:42:36
01
kwi 2023

Po raz drugi Nadbużański Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego Zagubek w Drohiczynie pokusił się o organizację Kiermaszu Wielkanocnego. Wydarzenie to połączono z konkursem kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich i warsztatami dla dzieci i dorosłych.

W sobotę, 1 kwietnia Zagubek wypełnił się kolorami, smakami i zapachami. Najpierw swoje stoiska zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia i Mazowsza. Stoły pięknie przykryte i udekorowane uginały się od pieczonych mięs, kiełbas, wiosennych zup, pasztetów, przyrządzanych na różnorodne sposoby jajek i świątecznych ciast, wśród nich babki, mazurki i zadziwiająca smakami dzieciństwa a rzadko dziś podawana - pascha.

Potrawy konkursowe oceniała komisja a także lokalni włodarze, do degustacji dołączali wszyscy goście. Najwyżej oceniono potrawy przygotowane przez KGW z Karlusina (pow. sokołowski), KGW Boleścianki z Bolest (pow. łosicki), KGW w Hołowienkach (pow. sokołowski). Wyróżnienia zdobyły koła: KGW Korczewianki z Korczewa (pow. siedlecki) i KGW z Minczewa (pow. siemiatycki gm. Drohiczyn). Dyplomy i nagrody wręczali wicestarosta powiatu siemiatyckiego Sylwester Zgierun, burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym i prezes LGD Tygiel Doliny Bugu Agnieszka Wojtkowska. Nagrody (bony do realizacji w Zagubku) ufundowali: starosta siemiatycki, burmistrz Drohiczyna i LGD Tygiel Doliny Bugu. Dodatkowo Bożena Renda kierownik MGOPS w Drohiczynie dwa koła (Karlusin i Minczewo) nagrodziła prowadzonymi przez siebie warsztatami rękodzieła

Po rozstrzygnięciu konkursu w Zagubku pozostały stoiska handlowe a w jednej z sal zorganizowano warsztaty malowania pisanek, wyrobu zajączka z siana i pieczenia babki wielkanocnej.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Lala10 Niedz. 02.04.2023 14:46:17

Korczew znajduje się w powiecie siedleckim ,a nie w łosickim.

Smakosz Wt. 04.04.2023 19:25:06

W Zagubku zawsze jest smacznie.

Najnowsze informacje

Facebook