Biała Podlaska

Wpadli na gorącym uczynku kradzieży katalizatora

Region Czw. 04.02.2021 14:30:42
04
lut 2021

Za usiłowanie kradzieży katalizatora odpowie 54-latek z powiatu łosickiego oraz 18-letni bialczanin. Mężczyźni zostali zatrzymani przez bialskich policjantów na gorącym uczynku zdarzenia. Na widok mundurowych „amatorzy cudzego mienia” próbowali ukryć się pod autem. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Za popełniony czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 lutego) na ulicy Aliny Fedorowicz w Białej Podlaskiej. W trakcie pełnionej służby policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, zauważyli światło latarki wydobywające się spod zaparkowanego busa. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Na miejscu zauważyli dwóch mężczyzn częściowo znajdujących się pod dostawczakiem. Ci na widok mundurowych próbowali ukryć się pod autem.

Na nic zdały się im próby uniknięcia odpowiedzialności. Obydwaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Okazało się wówczas, że jest to 54-letni mieszkaniec powiatu łosickiego oraz 18-latek z Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odnaleźli w rejonie busa narzędzia, między innymi łom, piłę oraz lewarek. Ujawnili też częściowo odcięty katalizator. Wartość tego mienia oszacowana została na kwotę około 1500 złotych.

3 lutego „amatorzy cudzego mienia” usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.