Garwolin

Wrzesień pod znakiem profilaktyki

Region Czw. 22.09.2022 07:46:48
22
wrz 2022

Spotkania z najmłodszymi to nieodzowny element codziennej służby garwolińskich policjantów. Doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedzialnego zachowania poza szkołą jest wrzesień i początek roku szkolonego.

21 września policyjna profilaktyk przeprowadziła takie spotkanie w przedszkolu w Sobolewie, a następnego dnia dzielnicowa i policjant ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie.

- Głównym celem wrześniowych spotkań policjantów z dziećmi jest przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego zachowania nie tylko na drodze, ale także w szkole czy w domu. Zajęcia dostosowywane są do wieku i możliwości uczniów. W trakcie spotkań tematy, które są poruszane, zależą w dużej mierze od samych dzieci i zadawanych przez nie pytań. To dzięki ich otwartości policjanci mogą dostosować przekaz, aby zawierał jak najwięcej istotnych treści. 22 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie wysłuchały, jak należy jeździć w aucie oraz zachowywać się na drodze. Po zakończonej rozmowie mogły wykorzystać tę wiedzę w terenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe, by zwłaszcza teraz – jesienną porą, być bardziej widocznym na drodze i poprawić w ten sposób własne bezpieczeństwo. Działania wpisały się w akcję „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Te przedsięwzięcia organizowane są w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły” i jednocześnie wiążą się z działaniami ROADPOL SAFETY DAYS, koordynowanymi przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Wczoraj podobne spotkanie przeprowadzono w przedszkolu w Sobolewie. Wszystkich spotkań na terenie całego powiatu od początku września było już kilkadziesiąt - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin. - Wszystkim dyrekcjom szkół i przedszkoli dziękujemy za zaproszenia i wspólną troskę o bezpieczeństwo najmłodszych - dodaje rzecznik.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.