Siemiatycze

WTZ to szansa dla osób kończących szkoły specjalne

27
lip 2023

To ostatni tydzień przedwakacyjnej pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. W ubiegłym tygodniu Mszą Św. i rodzinnym festynem symbolicznie zakończono kolejny rok pracy. Od najbliższego poniedziałku, 31 lipca niepełnosprawni uczestnicy i kadra rozpoczną miesięczne wakacje.

To był dobry rok, powiedziała 27 lipca w audycji „O tym się mówi” s. Stanisława kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach podsumowując pracę WTZ przed wakacyjną przerwą. Był to też rok, gdy do Warsztatu dołączyły nowe osoby. Nie zawsze osoby kończące Szkołę Specjalną ubiegają się o przyjęcie do WTZ, chociaż są już dorośli to potrzebują zachęty najbliższych. Pomocą w przejściu do nowej placówki jest dzień otwarty, gdy wychowankowie Szkoły Specjalnej wraz z opiekunami (czasem też z rodzicami) przychodzą do WTZ, by zobaczyć nowe dla nich miejsce i się z nim oswoić. Taki dzień otwarty odbył się w maju i ma być on praktykowany także w kolejnych latach.

Warsztat Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach jest placówką pobytu dziennego dla osób, które ukończyły 18 lat, mają orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności i posiadają wskazanie do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Warsztat istnieje od grudnia 2005 roku. Jego siedzibą jest Dom Zakonny Sióstr Karmelitanek przy ul. Bartosza Głowackiego 2 w Siemiatyczach.

Jaki był ten miniony rok w placówce, która dla wielu niepełnosprawnych osób jest jak drugi dom, o tym w audycji „O tym się mówi” z kierownik WTZ siostrą Stanisławą rozmawia Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.