X Bieg Pamięci Dywizjonu 303 już 12 lipca w Starej Wsi /AUDIO/
lip 2026
Miłośnicy biegania, nordic walking i aktywnego spędzania czasu spotkają się w niedzielę, 12 lipca, w Starej Wsi w gminie Borki. Tego dnia odbędzie się jubileuszowy X Bieg Pamięci Dywizjonu 303, który połączy sportową rywalizację z upamiętnieniem bohaterów polskiego lotnictwa.
Biuro zawodów zostanie otwarte o godz. 9.00, a oficjalne rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godz. 10.30. Po wspólnej rozgrzewce uczestnicy wystartują na trzech trasach. O godz. 11.00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 11 303 metrów, dwie minuty później wystartuje bieg na 3 303 metry, a o godz. 11.04 – marsz nordic walking na dystansie 5 303 metrów.Organizatorzy przygotowali również rywalizację dla najmłodszych. Biegi dziecięce na dystansach 100, 400 i 600 metrów rozpoczną się o godz. 12.45.
O godz. 14.00 odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów i nagród dla najlepszych zawodników. Następnie zaplanowano Turniej Strongman o Puchar Fundatora – radnego Rady Gminy Borki Przemysława Górnego. Zakończenie imprezy przewidziano na godz. 15.00.
Organizatorami wydarzenia są Gmina Borki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z siedzibą w Woli Osowińskiej, Koło Gospodyń Wiejskich „Złote Słoneczniki” w Starej Wsi oraz sołtys i Rada Gminy Borki – miejscowość Stara Wieś.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, starosta radzyński oraz wójt gminy Borki Marcin Czyżak. Patronat medialny sprawuje KRP i Podlasie24.pl.
Zapisy prowadzone są za pośrednictwem serwisu dostartu.pl. Wydarzenie ma charakter otwarty, a organizatorzy zachęcają do udziału zarówno doświadczonych biegaczy, jak i osoby, które chcą aktywnie spędzić czas z rodziną.
O Biegu Pamięci Dywizjonu 303 mówi nam Anna Cąkała, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Borkach:



0 komentarze