Biała Podlaska

XLII Pielgrzymka Leśniaków: Wspomnienia i Tradycja

Region Wt. 09.07.2024 17:24:16
09
lip 2024

W niedzielę, 7 lipca odbyła się XLII pielgrzymka Leśniaków, czyli absolwentów Liceum Pedagogicznego im. Stanisława Staszica w Leśnej Podlaskiej. Placówka funkcjonowała do 1969 roku i wykształciła wielu wybitnych nauczycieli i pedagogów. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczestników, którzy świętowali 55., 60. a nawet 70. rocznicę zdania egzaminu dojrzałości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w Bazylice Leśniańskiej pod przewodnictwem ojca Łukasza Fladera – przeora klasztoru i proboszcza parafii. W nabożeństwie wzięły udział poczty sztandarowe Liceum Pedagogicznego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej. To piękny gest, który podkreślił związek tych placówek z lokalną społecznością oraz wzmocnił dialog międzypokoleniowy.

Po Mszy uczestnicy spotkali się w budynku szkoły. Wicedyrektor Beata Kalwarczyk-Warpas serdecznie przywitała wszystkich obecnych i podziękowała za przybycie oraz kultywowanie wieloletniej już tradycji. Absolwenci podkreślili, jak ważne jest, aby zachować pamięć o swoich szkolnych latach i nauczycielach, którzy mieli ogromny wpływ na ich życie.

Podczas spotkania uczestnicy wspominali swoje młodzieńcze lata, nauczycieli, pierwsze miłości, koleżanki i kolegów. Ze wzruszeniem oglądali kroniki, opowiadali historie swojego życia, dzielili się tym, jak potoczyły się ich losy po opuszczeniu murów Liceum Pedagogicznego. Wszyscy wyrazili nadzieję, że za rok spotkają się ponownie, kontynuując wieloletnią tradycję.

Nie zabrakło również emocji i wzruszeń. Absolwenci odśpiewali „Leśniańskiego Walczyka” – pieśń, która do dziś jest wykonywana przez młodzież ZSCKR podczas apeli i uroczystości szkolnych. To piękny hołd dla swojej alma mater i wspólnego dziedzictwa.

Pielgrzymka Leśniaków to nie tylko spotkanie starych znajomych, ale także okazja do refleksji nad przeszłością i przyszłością. Dzięki takim wydarzeniom tradycja i więź między pokoleniami zostają wciąż pielęgnowane.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.