Garwolin

Z Brzegów na wycieczkę do stolicy

Region Pon. 20.03.2023 07:05:50
20
mar 2023

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z klas 1-8 wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili tam siedzibę Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygetyńskiego oraz Sejm RP

„Wychowankowie zgodnie z ideą programu zorganizowanego przez samorząd Mazowsza, którego celem było upowszechnianie dziedzictwa kulturowego oraz zachęcenie młodzieży do odwiedzania muzeów, teatrów, za symboliczną złotówkę wybrali się do Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Zwiedzili siedzibę w Otrębusach oraz wzięli udział w warsztatach tanecznych. Następnie na zaproszenie posła Grzegorza Woźniaka grupa zwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Po przejściu rejestracji i procedur bezpieczeństwa przeszliśmy podziemnym korytarzem do makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Pani przewodnik przedstawiła poszczególne miejsca przeznaczone dla parlamentarzystów i senatorów oraz powiedziała wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy w Sejmie. W holu sejmowym mieliśmy okazje zobaczyć i usłyszeć historię pamiątkowych tablic, wcześniejsze buławy marszałkowskie, a także zrobić zdjęcie na sławnych sejmowych schodach. Pani przewodnik przedstawiła nam, w jaki sposób funkcjonuje współczesny sejm, gdzie zasiadają parlamentarzyści z poszczególnych ugrupowań politycznych, które miejsca są przeznaczone dla marszałka, wicemarszałków, prezydenta, rady ministrów i przedstawicieli innych organów państwowych. Bardzo dziękujemy panu posłowi RP Grzegorzowi Woźniakowi za zaproszenie i ciekawą lekcję historii oraz patriotyzmu”- napisali uczestnicy wyjazdu do stolicy.
oprac. WJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Patryk z kolegami Pon. 20.03.2023 14:48:09

Brawo Panie Pośle. Tylko Pan organizuje dla dzieci i młodzieży z powiatu garwolińskiego zwiedzanie gmachu Sejmu. A jak Pana zabraknie jako parlamentarzysty, to klapa. Dziękujemy.