Bielsk Podlaski

Z pomocą 90-latkowi przyszli bielscy policjanci

Region Pt. 12.04.2024 15:22:25
12
kwi 2024

Przewodnicy psów z bielskiej jednostki pomogli 90-latkowi. Mężczyzna wyszedł z domu, aby odwiedzić znajomych i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej. Był zmęczony i zdezorientowany. Mundurowi zawieźli starszego mężczyznę do domu, przekazali opiekunce i upewnili się, że jest bezpieczny. Czasem nawet niewielka pomoc, znaczy wiele.

Pomagamy i chronimy – to nie tylko motto policjantów, ale także realne działania. Tym razem przewodnicy psów z jednostki w Bielsku Podlaskim pomogli 90-latkowi bezpiecznie dotrzeć do domu. W czwartek, 11 kwietnia wieczorem, funkcjonariusze pojechali na interwencję, zgłoszoną w centrum miasta. Kiedy wykonywali swoje czynności, podeszła do nich zaniepokojona kobieta i zgłosiła zaginięcie 90-latka. Okazało się, że była to opiekunka seniora. Kobieta powiedziała, że przyszła do mężczyzny, aby podać mu lekarstwa, niestety nie było go w miejscu zamieszkania. Kobieta nie wiedziała gdzie jest i co się z nim dzieje.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania 90-latka. Już po kwadransie zauważyli go na pobliskim osiedlu. Mężczyzna był zdezorientowany i zmęczony, nie wiedział gdzie jest. Chciał wrócić do domu, jednak nie mógł odnaleźć drogi powrotnej. Powiedział policjantom, że wyszedł z domu aby odwiedzić znajomych. Zapomniał jednak, że jego przyjaciele już od ponad 30 lat nie mieszkają pod tym adresem. Funkcjonariusze zaopiekowali się mężczyzną i odwieźli do miejsca zamieszkania, a następnie przekazali seniora opiekunce.

Źródło: KPP Bielsk Podlaski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.