Drohiczyn

Zakończenie konkursu plastycznego „CYBERKLASA” - uczniowie z gminy Drohiczyn na podium

Region Pon. 20.11.2023 16:35:02
20
lis 2023

W Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się zakończenie konkursu plastycznego „CYBERKLASA”. Przedsięwzięcie kończyło projekt „Profilaktyczna Cyberświadomość”, realizowany od początku roku przez podlaskich policjantów i pracowników. Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy z zakresu ochrony przed cyberprzestępczością oraz promowania zasad bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie przez całą klasę plakatu edukacyjnego promującego ideę bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych, ochrony przed cyberprzestępczością oraz zagrożeniami finansowymi w Internecie.

I miejsce otrzymała klasa VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego w Topczewie. Klasa otrzymała dyplom, puchar oraz voucher na interaktywne zajęcia edukacyjne w białostockim pokoju zagadek oraz grę drużynową laserowy paintball.

II miejsce otrzymała klasa VII B Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach. Klasa otrzymała dyplom, puchar oraz voucher na interaktywne zajęcia edukacyjne w białostockim pokoju zagadek.

III miejsce otrzymuje klasa VII Szkoły Podstawowej im. ks. Ignacego Kłopotowskiego w Miłkowicach Jankach. Klasa otrzymała dyplom, puchar oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego dr Artura Kosickiego.

Po rozstrzygnięciu konkursu dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w pokazach tresury psów służbowych. Wszyscy mogli także przyjrzeć się z bliska specjalistycznym pojazdom wykorzystywanym w codziennej służbie przez policjantów, w tym kontrterrorystów.

Projekt „Profilaktyczna Cyberświadomość” realizowany był w ramach wniosku o dofinansowanie przez Narodowy Bank Polski.


Źródło: Podlaska Policja
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.