Garwolin

Zarzut zabójstwa dla 19 - latki z powiatu garwolińskiego

Region Czw. 29.02.2024 07:18:01
29
lut 2024

Zarzut zabójstwa usłyszała 19 - letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego, która bezpośrednio po porodzie owinęła dziecko w odzież, a następnie umieściła je w foliowej torbie, czym pozbawiła noworodka oddechu. Czyn ten zagrożony jest karą dożywotniego więzienia. Póki co, wobec kobiety Sąd zastosował 3- miesięczny areszt tymczasowy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie. - Dotychczasowe ustalenia postępowania wskazują, że w nocy z 22 na 23 lutego, w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie zjawiła się 19- letnia kobieta informując, że urodziła martwe dziecko. Kobieta przyniosła ze sobą martwego noworodka zawiniętego we fragmenty odzieży. Wykonane zostały w śledztwie oględziny zewnętrzne i sekcja zwłok noworodka – mówi rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, prok. Krystyna Gołąbek i dodaje, że z wstępnej opinii biegłych wynika, że dziecko urodziło się żywe, zdolne do życia poza organizmem matki, bez wad rozwojowych, bez zmian o charakterze urazowym. Początkowo w sprawie tej prokurator skłaniał się ku wersji, że do zabicia dziecka doszło w czasie porodu, zaś matka noworodka działała pod wpływem przebiegu porodu, a więc, że doszło do popełnienia zabójstwa uprzywilejowanego opisanego w art. 149 kk.- Ten materiał dowodowy, który zebrany w toku śledztwa, nie dostarczył jednak podstaw do przedstawienia matce noworodka zarzutu popełnienia zbrodni zabójstwa, a więc czynu z art. 148 par.1 kk. Na obecnym etapie, z uwagi na dobro śledztwa, z uwagi na to, że znajduje się ono we wstępnej fazie, nie udzielamy informacji o treści tych dowodów, o ustaleniach, które zadecydowały o przyjęciu takiej wersji – dodaje prokurator Gołąbek.

Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa, polegający na tym, że bezpośrednio po porodzie, owinęła dziecko w odzież, a następnie umieściła je w foliowej torbie, czym pozbawiła noworodka oddechu.

Na wniosek prokuratora, w dniu 24 lutego, Sąd zastosował wobec matki noworodka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Grażyna Czw. 29.02.2024 07:10:17

Ojciec dziecka pewnie bliżej nieznany. Ktoś musiał jej pomagać w porodzie itd. Patologia.

Znajoma Pt. 01.03.2024 12:15:13

Pani Grażynko nie zna Pani spawy ani rodziny więc proszę o zachowanie takich komentarzy dla siebie.