Sport

Zawodniczki GKS Armaty na zawodach w Grecji i w Warszawie

Region Wt. 11.06.2024 09:31:43
11
cze 2024

Zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski brały udział w Mistrzostwach Europy w sumo oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach. Mistrzostwa Europy odbywały się w Grecji. Akademickie Mistrzostwa Polski – w Warszawie. „Armaty” na tych zawodach reprezentowały Monika Borowska, Karolina Gryczon i Monika Białach.

Na Mistrzostwach Europy w sumo, które odbywały się w Grecji wystartowały Monika Borowska i Karolina Gryczon. Obie reprezentowały tam Gminny Klub Sportowy Armaty Stoczek Łukowski. Monika reprezentowała Polskę w kategorii wagowej do 50 kg, w grupie wiekowej młodzieżowiec. Po walkach eliminacyjnych doszła do walki o brązowy medal i w niej pechowo i minimalnie przegrała z reprezentantką Ukrainy i niestety zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

W tej samej grupie wiekowej, tyle że w kategorii do 65 kg, walczyła Karolina. W początkowej fazie przegrała z reprezentantką Norwegii, a w repasażach w walce decydującej o medalu z zawodniczką z Niemiec i zajęła ostatecznie siódme miejsce.

Trener dziewcząt, Ryszard Wałachowski, tak podsumowuje ich występ w Grecji: „Uważam że zawodniczki bardzo się stresowały tym, że startują po raz pierwszy w reprezentacyjnych barwach i z tego powodu nie walczyły na swoim poziomie. Chyba to trochę i moja wina, że nie poleciałem z nimi i na miejscu nie wspomagałem dopingiem i podpowiedziami trenerskimi”.

Zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski wzięły również udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach. Zawody odbywały się 1 czerwca w Warszawie na obiektach bielańskiego AWF. Wystartowały w nich Monika Białach i Karolina Gryczon.

Monika, studentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, w kategorii 53 kg doszła do finału i dopiero tu musiała uznać wyższość przeciwniczki. Ostatecznie zdobyła srebrny medal. Natomiast Karolina, studentka UMCS w Lublinie, w najliczniej obsadzonej wadze 62 kg w decydującej walce o brązowy medal niestety przegrała na punkty 4-6 z zawodniczką z Kielc i ostatecznie zajęła piąte miejsce.
informacja i zdjęcia: GKS Armaty Stoczek Łukowski

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.