Parczew

Zdradziła go naklejka rejestracyjna na przedniej szybie pojazdu

Region Sob. 01.04.2023 09:41:38
01
kwi 2023

24 – letni mieszkaniec Parczewa wyrzucił w rejonie pasa drogowego oraz na teren prywatnej posesji zdemontowane szyby okienne oraz przednią szybę pojazdu. Nie spodziewał się, że pozostawi po sobie ślad w postaci naklejki z numerem rejestracyjnym swojego pojazdu. Ustaliliśmy sprawcę wykroczenia. Został ukarany mandatem karnym.

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji w miejscowości Stępków, ktoś wyrzucił śmieci na teren prywatnej posesji. Policjanci po przybyciu na miejsce interwencji potwierdzili zgłoszenie. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że mężczyzna w chwili obecnej uprząta i utwardza swoją posesję. Podczas swoich czynności zauważył, że zostały tam wyrzucone szyby okienne oraz szyba czołowa pojazdu. Sprawę postanowił zgłosić na policję, gdyż jest to kolejna taka sytuacja.

Mundurowi ustalili sprawcę. Zgubiła go pozostawiona na wyrzuconej przedniej szybie pojazdu czytelna nalepka z numerem rejestracyjnym samochodu. Okazało się jednak, że pojazd został sprzedany 4 lata temu innej osobie. Jednak udało się ustalić, że sprawcą był 24 – letni mieszkaniec Parczewa. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych. Przyznał się do wyrzucenia szyb w miejscowości Stępków. Został ukarany mandatem karny oraz zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych śmieci jeszcze tego samego dnia.

Pamiętajmy, że zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy ma obowiązek właściwego postępowania ze śmieciami. Uregulowania wskazują, co mamy zrobić z wszelkimi odpadami – także zużytymi, starymi lub uszkodzonymi częściami motoryzacyjnymi, elementami wyposażenia, pozostałościami po materiałach budowlanych. Tego typu odpady muszą zostać zutylizowane i dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) – utworzonych w każdej gminie. W przypadku naruszenia przepisów ustawy grożą nam wysokie kary finansowe.Sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk
lubelska.policja.gov.pl/

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.