Łuków

ZS 1 Łuków: książki niosące nadzieję

Region Wt. 05.12.2023 10:33:06
05
gru 2023

Szkolna biblioteka z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie znalazła się w gronie 60 bibliotek w całym kraju przyjętych do projektu „Książki niosące nadzieję”. To projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji wspólnie z Wydawnictwem Widnokrąg.

W nadesłanej do nas relacji, czytamy:

Projekt powstał dzięki dotacji z programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” i dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu biblioteka otrzymała woluminy z serii „Książki niosące nadzieję” w wersji polskiej i ukraińskiej – „Coś i nic” Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz. Tematyka utworów podkreśla wartość komunikacji opartej na wzajemnym szacunku i otwartości oraz wzmacnia poczucie własnej wartości i daje nadzieję. Otrzymane utwory stanowiły podstawę przygotowanego spotkania z uczniami szkoły podstawowej.

Pod koniec listopada uczniowie Maria, Alina, Artem, Ilia, Karol i Kuba pod opieką Małgorzaty Małkińskiej, nauczyciela bibliotekarza i Renaty Kożuch - Sierociuk, nauczyciela języka polskiego, odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Chącińskiego w Łukowie. W bibliotece szkolnej, pod czujnym okiem bibliotekarki Anny Chromiak, odbyło się spotkanie w ramach projektu „Książki niosące nadzieję”. Uczniowie spotkali się z Mirką i Saszą z klasy trzeciej, a także z Daryną i Kirą z klasy drugiej. Młodzież czytała dzieciom po polsku i ukraińsku otrzymane od wydawnictwa książki. Zajęcia zaangażowały wszystkich uczestników, a historia „Coś i Nic” jako opowieść o wpływie cudzych opinii i osądów na poczucie własnej wartości szczególnie zaabsorbowała uczniów.

Organizatorkami spotkania były Renata Kożuch – Sierociuk i Małgorzata Małkińska, szkolny koordynator projektu.

informacja i zdjęcia: Małgorzata Małkińska ZS 1 Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.