Kraj

ZUS oferuje nową aplikację dla lekarzy do wystawiania zwolnień

Region Wt. 19.09.2023 12:04:21
19
wrz 2023

MZUS dla Lekarza to kolejna aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Za jej pośrednictwem lekarz, czy asystent medyczny może wystawić lub anulować zwolnienie lekarskie używając jedynie smartfona, lub tabletu.

E-usługi, które proponuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, są ogromnym ułatwieniem dla wielu osób. Z oferowanej przez ZUS elektronizacji korzystają nie tylko pracownicy, przedsiębiorcy, czy świadczeniobiorcy, ale również lekarze, którzy uprawnieni są do wystawiania zaświadczeń lekarskich.

Wszyscy lekarze i asystenci medyczni, którzy posiadają upoważnienie do wystawiania zaświadczeń lekarskich, mogą już to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Aplikacja nazywa się mZUS dla Lekarza i można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz AppStore.

Dzięki mZUS lekarz, asystent medyczny może m.in.: wystawić lub anulować e-ZLA, wyświetlić szczegóły wystawionych zaświadczeń lekarskich e-ZLA również przez innych lekarzy, skontaktować się telefonicznie z infolinią ZUS, czy wyświetlić komunikaty dla aplikacji mZUS dla Lekarza i powiadomienia PUE. To pierwsze funkcje, które w przyszłości będą rozbudowywane.

- Aplikację mobilną mZUS dla Lekarza – po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie – trzeba połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS. Opis jak to zrobić znajduje się w instrukcji na stronie zus.pl- informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Przed instalacją aplikacji trzeba się upewnić, że osoba, która chce ją zainstalować ma swój profil na PUE ZUS i jest on aktywny.

MZUS dla Lekarzy jest kolejną aplikacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej ZUS uruchomił aplikację, która umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. 500 plus, RKO, Dobry start, czy dofinansowanie do żłobka.

ZUS województwa podlaskiego

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.