Kala i pszczoły

Rolnicy Pt. 14.05.2021 09:57:00
14
maj 2021

Pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80 procent roślin. Bez pszczół rozwój i wzrost roślin jest niemożliwy. Roli tych pożytecznych owadów poświęcona jest najnowsza seria filmów wyprodukowana przez Fundację Apikultura. Organizacja działa na rzecz promocji pszczelarstwa oraz zwiększenia wiedzy i świadomości dotyczącej roli pszczół i ich znaczenia dla życia na Ziemi.

Bohaterką serii ,,Kala i pszczoły" jest 9 - letnia dziewczynka, symbolizowana przez lalkę, która z każdym odcinkiem poznaje świat pszczół i jego sekrety. Projekt wpisuje się w program nauczania klas 1-3 szkól podstawowych i może być wykorzystany na lekcjach. Kolejne odcinki ukazują się na internetowych kanałach Fundacji Apikultura w niedziele, począwszy od 9 maja. Inicjatywę wspiera m.in. Polski Związek Pszczelarski.

W role Kali i wyjaśniającej jej pszczele tajemnice starszej koleżanki Basi, wcieliły się aktorki Teatru Banialuka z Bielska - Białej.

O serii ,,Kala i pszczoły" z Barbarą Łysoń - prezes Fundacji Apikultura rozmawiał na antenie Radia Podlasie Andrzej Ilczuk. POSŁUCHAJAI [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.