Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rolnicy Pt. 23.02.2024 13:39:05
23
lut 2024

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła XXI Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Marek Zając z Placówki Terenowej KRUS w Siedlcach przypomniał w rozmowie z Radiem Podlasie, że w ubiegłym roku w regionie siedleckim w konkursie wzięło udział 25 gospodarstw. Placówki KRUS czekają na zgłoszenia - w tym roku do 25 kwietnia.


Marek Zając przypomniał, że na stronie KRUS znajduje się formularz oceny gospodarstw w Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Każdy chętny może z niego skorzystać i sprawdzić stan bezpieczeństwa w swoim obejściu. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne współorganizują Ministerstwo Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a w województwie mazowieckim także Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Mazowiecka Izba Rolnicza. Patronat honorowy nad nim objął Prezydent RP Andrzej Duda.

KRUS ogłosiła również XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Tu zgłoszenia prac plastycznych przyjmowane są do 5 kwietnia - przypomniał Marek Zając.


Informacje o obu Konkursach znajdują się na stronie internetowej KRUS.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.