Siemiatycze

Budowa mostu na Bugu została wykonana w ponad 20%

Region Pt. 14.06.2024 13:15:32
14
cze 2024

Budowa mostu na Bugu pomiędzy miejscowościami Granne w powiecie siemiatyckim i Krzemień Wieś w powiecie sokołowskim, postępuje zgodnie z założeniami, poinformował Radio Podlasie starosta powiatu siemiatyckiego Mariusz Cieślik.

Każdy etap budowy kończy się oceną wykonanych prac i rozliczeniem finansowym. Odbiór pierwszego etapu miał miejsce podczas narady technicznej 4 czerwca. To pierwszy odbiór cząstkowy prac, które idą zgodnie z założeniami, podkreśla starosta Mariusz Cieślik odnosząc się do pogłosek o rzekomych problemach w realizacji inwestycji.

To ogromna inwestycja, której nie można porównać z żadnych innym zadaniem realizowanym przez powiat, podkreślał rozmówca Radia Podlasie przypominając, że jej wartość wynosi ponad 101 milionów złotych. Zdaniem starosty, po otwarciu tego mostu mieszkańcy szybko się do niego przyzwyczają i będą korzystać, bo skróci on odległość pomiędzy miejscowościami leżącymi po dwóch stronach rzeki Bug.

Jak obliczono, korzystając z nowego mostu, który ma być gotowy jesienią 2025 roku, z Perlejewa będzie o 1 km bliżej do Sokołowa Podlaskiego niż do Siemiatycz. Wpłynie to na możliwość podróżowania, dostępu do dóbr czy usług.

Zadanie jest realizowane przy wsparciu rządowego programu „Mosty dla Regionów”. Budową mostu zajmuje się spółka z Małkini Górnej wyłoniona w przetargu otwartym. Most jest wspólną inwestycją sześciu samorządów: województwa podlaskiego i mazowieckiego, powiatu siemiatyckiego i sokołowskiego, gmin Perlejewo i Jabłonna Lacka. Liderem projektu jest powiat siemiatycki. Zgodnie z umową most ma być gotowy w październiku 2025 roku.

O postępach w inwestycji realizowanej przez sześć samorządów, której liderem jest powiat siemiatycki ze starostą siemiatyckim Mariuszem Cieślikiem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Foto: Powiat Siemiatycki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
uśmiechnięta Polska Niedz. 16.06.2024 16:12:48

A Pyzowski jest przeciw temu mostowi. W dniu 7 lutego br. mówił do wojewody podlaskiego, żeby zrobić wszystko ażeby ten most wyciąć z inwestycji rządowych.................... na szczęście na cienkie bolki