Garwolin

Garwolin: publiczna manifestacja wiary

30
maj 2024

Tłumy wiernych uczestniczyło w procesji eucharystycznej, która odbyła się podczas obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. To publiczna manifestacja wiary w żywą obecność Jezusa w Eucharystii.

- Dzisiaj Polska zamieniła się w piękny dywan z kwiatów. Jak Polska długa i szeroka, miliony wiernych wyszło dzisiaj na ulice miast i wiosek, by oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie, by cieszyć się, że Chrystus jest z nami, a my jesteśmy narodem Chrystusowym. Chrystus razem z nami przeszedł ulicami naszego miasta, by błogosławić naszemu życiu, błogosławić naszej wierze. Wpatrzeni w Chrystusa Eucharystycznego szliśmy, śpiewając pieśni eucharystyczne, by w ten sposób wyznawać naszą wiarę, wielbić Boga i dziękować za to, że jesteśmy narodem dzieci bożych – mówił podczas kazania ks. prałat Ryszard Andruszczak.

Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynię i idzie z nami ulicami miasta tam, gdzie zazwyczaj tętni codzienne życie. Idzie między domami, obok sklepów, urzędów. To taki moment, kiedy przestrzeń powszedniego życia zostaje wyrwana ze swej codzienności i na chwilę uświęcona. Przypomnienie, że jest coś więcej niż sprawy doczesne. Procesja zatrzymywała się przy ołtarzach wykonanych przez Domowy Kościół, garwolińskich strażaków- ochotników, harcerstwo katolickie i rzemiosło. - Kim jesteśmy w oczach Boga, że stał się chlebem, by być naszą siłą, naszą mocą, naszą drogą, naszym światłem, naszym życiem. Przyszliśmy dzisiaj to wszystko wyznać i to powiedzieć Chrystusowi, że mimo naszych słabości, naszych lęków, naszych niepokojów, jesteśmy jemu wierni i chcemy być wierni i chcemy przy nim trwać. Przyszliśmy dzisiaj do naszej świątyni, by razem z Chrystusem Eucharystycznym pogłębić naszą wiarę, umocnić ją, umocnić nasze serce, by było odważne, by było otwarte, by było kochające przyjąć i żyć Chrystusem. Jakżeż potrzeba dzisiaj wypłynąć razem z Chrystusem na głębię, by poznać jego miłość, by ta miłość była kochana...- artykułował ks. prałat.
W procesji wzięły udział tłumy młodych ludzi, co jest dobrym prognostykiem wobec ataku na Kościół ze strony różnych lewackich i nie tylko ugrupowań.

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta OSP Garwolin, chór parafialny i harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy, strażacy i wiele innych stowarzyszeń katolickich oraz dziewczynki sypiące płatki kwiatów. Porządek na ulicach zabezpieczali policjanci i strażacy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.