Łuków

Koronacja Kapliczek Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w parafii w Tuchowiczu

Kościół Pon. 20.11.2023 12:07:56
20
lis 2023

- Otwórzcie serce na przychodzącą łaskę. Oddajcie się Jezusowi przez Maryję. Ona pomnoży nasze talenty i uczyni nas darem dla innych – mówił ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski podczas Eucharystii w kościele Świętej Marii Magdaleny w Tuchowiczu. Słowa te wybrzmiały podczas homilii, po której odbyła się koronacja Kapliczek Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

W niedzielę, 19 listopada w kościele Świętej Marii Magdaleny w Tuchowiczu odbyła się koronacja Kapliczek Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Dla członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu, który powstał w parafii pięć lat temu, był to bardzo ważny dzień. Jak nam mówili: podniosły i uroczysty. Koronacji Kapliczek dokonał ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, który tego dnia odbywał w parafii wizytację kanoniczną. Podczas homilii, zwracając się do zebranych w świątyni, ksiądz biskup nie ukrywał, że jest pod wrażeniem tego, jak działa Ruch Szensztacki na Ziemi Łukowskiej. Ale, jak mówił nie dziwi go to, bo przecież: „Maryja przyciąga. Ona ratuje. Jeśli jej przekażemy swoje życie to wtedy Ona da nam odpowiedź. Ona pomnoży to, co jej damy. W tym duchu przeżywamy koronację, oddajemy siebie, swoje domy, swoje rodziny. Ufni, że nas wysłucha, że będzie ratunkiem”. I jak zaznaczył, my po prostu „potrzebujemy obecności Matki”.

Na Mszy Świętej, podczas której odbyła się koronacja Kapliczek, obecni byli też: ksiądz Adam Kulik, duszpasterz Ruchu Szensztackiego w diecezji siedleckiej, ojciec Romuald Krzuk z Instytutu Ojców Szensztackich oraz siostra Alina, siostra szensztacka, opiekunka kręgów na terenie diecezji siedleckiej.

Apostolat Matki Bożej z Szensztatu działa na terenie parafii Tuchowicz od pięciu lat. Tworzy go blisko 150 rodzin zrzeszonych w 11 kręgach. Koordynatorką parafialną jest Marzena Kucharska.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.