Region

Maturzystka z Siedlec wśród najlepszych w Polsce

Siedlce Pt. 22.09.2023 16:16:14
22
wrz 2023

Maturzystki z województwa mazowieckiego znalazły się w gronie 26 laureatów ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. To Zuzanna Niewiadomska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach i Karolina Niewczas z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. W piątek, 22 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczysta gala projektu.

W tym roku spośród 253 495 osób zdających egzaminy maturalne aż 290 absolwentów liceów i techników z całej Polski otrzymało tytuł finalisty projektu „Matura na 100 procent”. Spośród nich zostało wyłonionych 26 laureatów. W tym elitarnym gronie znalazły się uczennice z województwa mazowieckiego – Zuzanna Niewiadomska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach i Karolina Niewczas z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

– Zdolni, ambitni, zaangażowani społecznie, z ogromną wiedzą – to wyróżniania laureatów tego prestiżowego projektu. Wśród nich są także uczennice z Mazowsza. To potwierdzenie, że warto inwestować w edukację młodych ludzi – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Projekt „Matura na 100 procent” ma charakter ogólnopolski i jest realizowany jako podsumowanie każdej edycji egzaminów maturalnych organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Adresowany jest do najlepszych maturzystów w Polsce.

– Cieszymy się z wyników najlepszych maturzystów z całej Polski, w tym z Warszawy i Siedlec. Edukacja i wspieranie uzdolnionej młodzieży jest priorytetem samorządu. Nagradzając osiągnięcia najlepszych maturzystów pamiętamy także, że ich dokonania to również zasługa nauczycieli, opiekunów i rodziców. Im wszystkim oraz wyróżnionym maturzystom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w przyszłości – podsumowuje przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski.
Laureaci projektu to najlepsi z najlepszych. Spełnili zarówno rygorystyczne wymagania regulaminowe, jak i wykazali się m.in. działalnością społeczną.

– Co jest istotne, młodzi ludzie nie tylko angażują się w naukę i osiągają świetne wyniki, ale potrafią też łączyć to ze swoimi pasjami i pomocą innym np. przez wolontariat – dodaje przewodniczący Komisji Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Skolimowski.

Organizatorami projektu „Matura na 100 procent” są Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.