Biała Podlaska

Prosto z lasu – Dni Otwarte Nadleśnictwa Chotyłów

Region Pt. 22.09.2023 15:02:25
22
wrz 2023

Pokazy pracy maszyn wykorzystywanych w pracy leśnej, pokazy pracy z psami myśliwskimi oraz dzikimi ptakami, stoiska prezentujące zwierzęta oraz rośliny żyjące w lasach. Możliwość spróbowania swoich sił w znakowaniu drewna, a ponadto dmuchańce, zadania aktywizujące i mnóstwo dobrej zabawy. W piątek, 22 września na Terenach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu odbywały się Dni Otwarte Nadleśnictwa Chotyłów.

Na licznie przybyłą młodzież wraz z opiekunami czekało mnóstwo atrakcji. Były m.in. stoiska przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Chotyłów, gdzie można było z bliska poznać odgłosy zwierząt żyjących w lesie i sprawdzić swoją wiedzę z ich znajomości, a także ze znajomości m.in. drzew i krzewów, które możemy zobaczyć spacerując leśnymi drogami. Można było także dowiedzieć się jak znakuje się, mierzy i przygotowuje drewno do sprzedaży. Odbył się pokaz pracy harwestera, do obróbki drewna. Można było z bliska zobaczyć i dowiedzieć się więcej o szkoleniu psów myśliwskich czy poznać ciekawostki dotyczące dzikich ptaków, takich jak sokoły czy sowy.


Ponadto na uczestników czekały pokazy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Chotyłowa i Piszczaca, degustacja potraw z lasu oraz dmuchańce, liczne gry i zabawy z animatorami. Lasy Nadleśnictwa Chotyłów rozlokowane są w wielu kompleksach, wśród rolniczego krajobrazu charakterystycznego dla Powiatu Bialskiego. Fizjograficznie w większości należą do makroregionu Polesia Lubelskiego, do mezoregionów Wysoczyzny Siedleckiej, Równiny Kodeńsko-Parczewskiej oraz Zaklęsłości Łomaskiej, charakteryzujących się lekko falistym krajobrazem, na ogół piaszczystym, rzadziej gliniastymi glebami o skłonności do zabagnień.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.