Diecezja siedlecka

Rekolekcje w Siedlanowie

21
wrz 2023

W dniach 15-17 września, w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie miały miejsce rekolekcje dla małżeństw, które poprowadził o. Ksawery Knotz. W rekolekcjach uczestniczyło 18 małżeństw, które przyjechały z różnych części Polski, między innymi z Elbląga, Brzeska, Warszawy, Lublina, Ryk , Siedlec i Białej Podlaskiej.

Oto kilka zdań od małżonków, którzy byli na spotkaniu:

„Uczestniczyliśmy z żoną w rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie prowadzących przez o. Ksawerego Knota. Tematem rekolekcji było „Sumienie małżonków" Już od wielu lat chcieliśmy spotkać się z ojcem i przeżyć rekolekcje w tematach małżeńskich a szczególnie o seksie w małżeństwie. Ze zdziwieniem odkryliśmy jednak, że temat podjęty na rekolekcjach był podjęty o wiele szerzej niż przypuszczaliśmy, że będzie dotykał uniwersalnych prawd, które odkrywają, a przynajmniej powinni podrywać wszyscy chrześcijanie. Droga dojrzałego chrześcijaństwa jest z pewnością drogą, która wzmacnia małżeństwo, ich jedność i bliskość. Nie możemy doczekać się, aż wprowadzimy do naszego małżeństwa metody, które poznaliśmy na rekolekcjach.

Polecamy sam ośrodek rekolekcyjny, którego ogrody są bardzo przyjemnie zbudowane i zadbane. Z pewnością na długo w pamięci pozostanie gościnność i organizacja Pani, która o nas w ośrodku dbała. Bardzo często jeździmy na rekolekcje i poznaliśmy wiele Domów Rekolekcyjnych, ich kuchni, zwyczajów i podejścia do uczestników, tutaj jednak od razu poczuliśmy się jak w domu i to w domu, w którym jesteśmy chciani” – Maria i Krzysztof z Elbląga.

Kolejne spotkanie z o. Ksawerym w dniach 8-10 marca 2024 r. Temat rekolekcji „ Akt małżeński”.Inf. i foto: Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.