20 medali dla zawodników KSW Łuków

Sport Wt. 04.06.2024 11:39:08
04
cze 2024

Reprezentanci KSW Łuków po raz kolejny potwierdzili swoją przynależność do czołówki polskiego kickboxingu w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Na rozegranych w ostatni weekend w Bałtowie mistrzostwach kraju zdobyli trzy tytuły mistrzowskie w formule pointfighting i light contact, a w sumie wywalczyli aż 20 medali.

Mistrzostwa Polski Kadetów w formule light contact i pointfighting oraz Mistrzostwa Polski Dzieci w formule pointfighting odbywały się w dniach 31 maja -2 czerwca w Bałtowie. Patronował im Polski Związek Kickboxingu. O medale walczyło 624 zawodników z 73 klubów. W turnieju bardzo dobrze spisali się podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję kickboxingu KSW Łuków. Zdobyli aż 20 medali, w tym trzy złote. Mistrzami Polski zostali: Leon Stępniak, Maksymilian Kondracki i Bartosz Daniluk, srebrne medale wywalczyli: Maja Radomyska, Kalina Zalewska, Róża Zaniewicz, Julia Ciołek, Michał Gajda, Fabian Wysocki i Maciej Oponowicz, a brązowe: Julia Domżalska, Nikola Rosa, Maja Radomyska, Hanna Safiańska, Igor Tchórzewski, Wojciech Wierzejski, , Krystian Czerski, Jakub Oponowicz, Borys Kaczorowski i Mikołaj Prusinowski. Tym razem bez medalu ale z cennym doświadczeniem wrócili : Julia Radomyska, Stefan Siemionek, Kacper Bartosiewicz, Miłosz Rola, Jan Cisiak, Sebastian Czerski, Marcin Jandik i Alex Siekierzyński.

Trener Zenon Pawlikowski tak podsumowuje start na mistrzostwach swoich podopiecznych:

W formule pointfighting zdobyliśmy 10 medali. Na wyróżnienie zasługuje Leon Stępniak, który wywalczył złoty medal oraz srebrni medaliści Michał Gajda i Fabian Wysocki. Wszyscy trzej wkrótce otrzymają powołania do kadry narodowej i będą mieć szansę na dołączenie do grupy przygotowującej się do udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Budapeszcie.

W formule light contact również zdobyliśmy 10 medali. Naszą najmocniejszą strona była kategoria do 42 kg w której złoty medal wywalczył Maksymilian Kondracki, srebrny Maciej Oponowicz, a brązowy Jakub Oponowicz. Jak widać ta kategoria była zdominowana przez łukowian. Drugim złotym medalistą w light contact został Bartosz Daniluk i był to jego drugi złoty medal wywalczony w tym roku. Miesiąc temu również zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w formule kick light.

Na wyróżnienie na pewno zasługuje też Kalina Zalewska, która wywalczyła srebrny medal. W finale po wyrównanej walce uległa 2-1 utytułowanej zawodniczce z Jurajskiej Akademii Sportu. Kalina w swojej kategorii wagowej miała też m.in. dwie ubiegłoroczne mistrzynie Europy. Obie znalazły się na podium za nią. Jedną z nich pokonała w pojedynku półfinałowym. Na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy, bo walczyli bardzo ambitnie.

informacja i zdjęcia: KSW Łuków