Biała Podlaska

3...2...1…start! Po raz czwarty kręcą dla Białej Podlaskiej

Sport Pt. 02.06.2023 07:13:02
02
cze 2023

Punktualnie o północy 1 czerwca ponad setka rowerzystów zainaugurowała rywalizację o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku Biała Podlaska wystartowała z pozycji lidera i póki co utrzymuje się na prowadzeniu.

Tego też dnia ok. godz. 18.00 miłośnicy jazdy na jednośladzie wyruszyli ulicami miasta Biała Podlaska, aby zbierać kolejne kilometry.  W ubiegłym roku udało się zdobyć puchar Rowerowej Stolicy Polski. W poprzednich latach, miasto zakończyło rywalizację na 2 miejscu.

W Białej Podlaskiej z roku na rok przybywa osób jeżdżących rowerami, odpowiada za to nie tylko wspomniana wyżej zabawa i rywalizacja, ale także infrastruktura pieszo-rowerowa. Przez ostatnie 4 lata rozbudowano sieć ścieżek rowerowych, która dziś liczy ponad 40 km i w planach są kolejne.

W tym roku uczestnicy biorący udział w rywalizacji otrzymali jaskrawozielone koszulki, które pozwalają, aby ci niechronieni użytkownicy ruchu drogowego byli jak najbardziej widoczni z daleka. Wiele osób dorosłych podobnie jak dzieci jeździ w kaskach, co także zwiększa bezpieczeństwo. Jednak wciąż jest ogromna liczba takich rowerzystów i użytkowników np. hulajnóg, którzy za nic mają sobie obowiązujące przepisy oraz to, aby być widocznym na drodze, czyli bezpiecznym. Dlatego na bialskich trasach rowerowych można spotkać funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, na rowerach właśnie. 

Chcąc zbierać punkty dla Białej Podlaskiej wystarczy rower i telefon z zainstalowaną aplikacją Aktywne Miasta. Podczas tej edycji przygotowano także szereg wydarzeń i rajdów rowerowych, które sprzyjają tej ekologicznej i aktywnej formie spędzania dobrego czasu z nutką zdrowej rywalizacji, która zakończy się 30 czerwca.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook