Międzyrzec Podlaski

Arua Cup w Międzyrzecu Podlaskim

Sport Sob. 14.11.2020 09:07:00
14
lis 2020

Około 100. zawodników z całej Polski bierze udział w sportowym zimowym pływaniu o puchar Arua Cup. Zawodnicy pływają w wodzie o temperaturze 8 stopni Celsjusza na dystansach od 25 do 400 metrów stylem dowolnym, klasycznym i motylkowym. Najmłodszym zawodnikiem jest 8-letni Igor Suchecki z Tczewa. Zawody składają się z czterech etapów.

Pierwszy miał się odbyć w Białej Podlaskiej, ale ze względu na sytuację epidemiczną i zamknięcie odkrytej pływalni Państwowej Szkoły Wyższej zawody zostały przeniesione do Międzyrzeca Podlaskiego. Podsumowanie pierwszego dnia zawodów z wręczeniem pucharów odbyło się o godzinie 15.00. 15 listopada na tym samym akwenie drugi etap zawodów. Trzeci etap odbędzie się w styczniu w Mikołajkach a ostatni w lutym na jeziorze solińskim.


Organizatorem zawodów jest bialski klub Lodołamacze.

- Zawody odbywają się w dobie pandemii ale reżimie sanitarnym – mówi Konrad Gąsiorowski organizator zawodów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami. Są punkty do dezynfekcji rąk. Zawodnicy poza basenem muszą przebywać w maseczkach. Współzawodnictwo sportowe sprzyja zdrowiu. Kąpiele w zimnej wodzie wzmacniają organizm mamy nadzieję, że zawody przyczynią się do wzrostu odporności zawodników. W zawodach uczestniczy około 100 zawodników z całej Polski. Gdyby nie Covid-19 mielibyśmy obsadę międzynarodową.


Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

SK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.