Radzyń Podlaski

Bez niespodzianki w Krakowie

Sport Pon. 27.03.2023 17:33:51
27
mar 2023

Zawodnicy Orląt nie najlepiej zaczęli rundę wiosenną, bo od dwóch porażek. W trzecim spotkaniu tej fazy rozgrywek czekał na nich bardzo trudny wyjazd. W sobotę, 25 marca drużyna z Radzynia Podlaskiego wybrała się na teren lidera ligi, czyli Wieczystej Kraków, która to ma nowego trenera.

Przed tygodniem sensacyjna porażka w Sieniawie z Sokołem 2:3 spowodowała zmianę na ławce trenerskiej Wieczystej. Nowy szkoleniowiec Wojciech Łobodziński zastąpił Dariusza Marca. W jesiennym starciu tych drużyn wygrały Orlęta 3:1. Chęć odkucia się przez gospodarzy była wyraźnie zauważalna od pierwszych minut spotkania.

Orlęta zaczęły odważnie z bardzo wysokim pressingiem, ale po paru minutach stało się jasne, że nie są w stanie dłużej prowadzić takiej gry. Gospodarze mozolnie budowali swoje ataki. W 15. minucie stworzyli pierwszą dobrą okazję, lecz Adrian Klimczak nie trafił w bramkę. Gospodarze coraz mocniej spychali gości do defensywy. Chwilę później ponownie uderzył Klimczak, tym razem w poprzeczkę. Stare porzekadło mówi „do trzech razy sztuka” i tak też było w przypadku Klimczaka, który swoją trzecią okazję wykorzystał po wspaniałej asyście piętą Patrika Misaka. W 34. minucie Radosław Majewski dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Patryk Kołodziej jako jedyny zawodnik żółto-czarnych zaatakował piłkę. I chociaż był kryty przez kilku zawodników, to z wyskoku zdołał podwyższyć na 2:0.

Na drugą połowę piłkarze Orląt na pewno wyszli zmotywowani i przy odrobinie szczęścia mogli się szybko pokusić o kontaktowego gola. W 52. minucie w szesnastce znalazł się Igor Szczygieł, ale jego próba została zablokowana. Okazję do podwyższenia wyniku miał Radosław Majewski, który przebiegł pół boiska, by stanąć oko w oko z bramkarzem. Gdy już do tego doszło Kacper Kołotyło obronił nogami strzał kapitana Wieczystej. Gdy nastąpiła zmiana pogody, intensywny deszcz przegonił z trybun sporą część kibiców. Zawodnicy Mikołaja Raczyńskiego nie dali argumentów, że mogliby zagrozić zwycięstwu miejscowych. W końcówce wynik ustalił Majewski. Razem z Twarowskim wyprowadzili szybką kontrę, pierwszy strzał został obroniony, lecz dobitka już nie.

III liga, grupa IV
21. kolejka
Wieczysta Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (2:0)


Bramki: Klimczak 28, Kołodziej 34, Majewski 87.

Wieczysta: Kowalski – Pałaszewski (73 Twarowski), Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak, Asmelash, Pietras, Danielak, Majewski (87 Orlak), Torres (79 Sławczew), Misak (73 Hebel).

Orlęta: Kołotyło – Błasik, Duchnowski, Kamiński, Szymala, Madembo (38 Skrzyński), Korolczuk (77 Roguski), Kobiałka, Zmorzyński (77 Zając), Szczygieł (59 Koszel), Maj (59 Kuźma).

Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.