Łuków

Bieg Fair Play w łukowskich szkołach

Sport Pt. 16.09.2022 08:40:24
16
wrz 2022

W Szkole Podstawowej nr 5 oraz w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie odbył się „Bieg Fair Play PKOI”. Było to wydarzenie promujące ideę czystej i uczciwej rywalizacji sportowej.

7 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOI włączyły się w obchody Światowego Dnia Fair Play organizując po raz drugi „Bieg Fair Play PKOI”. Do udziału w nim zostały zaproszone m.in. kluby i szkoły. Sama akcja odbywała od 7 do 14 września. Włączył się w nią Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, którego trener Robert Dołęga jest również nauczycielem wychowania fizycznego w SP nr 5. Dzięki temu  „Bieg Fair Play PKOI” odbył się po raz pierwszy w dwóch szkołach w Łukowie: w „Piątce” oraz w Zespole Szkół nr 3.

W łukowskich szkołach akcja odbywała się 13 i 14 września. Jej koordynatorem był Robert Dołęga. Wsparli go nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawca w świetlicy w SP 5 Agata Cabaj. Medale dla uczestników „Biegu Fair Play PKOI” ufundował Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.


zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej/olimpijski.pl
AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.