Łosice

„Biegiem przez Platerów” – sportowa tradycja z jabłkowym akcentem

Sport Śr. 17.09.2025 10:42:15
17
wrz 2025

Miłośnicy biegania będą rywalizować w półmaratonie, biegu na 5 km, marszu Nordic Walking oraz biegach dla dzieci i młodzieży podczas 14. edycji zawodów „Biegiem przez Platerów”, która odbędzie się 21 września w Platerowie, w powiecie łosickim.

Popularny bieg z jabłuszkiem w tle to doskonała okazja do spotkania się, integracji środowiska biegaczy, wspólnego kibicowania, a także spróbowania przysmaków z lokalnych, sezonowych owoców – przede wszystkim rarytasów z jabłek. Gmina Platerów słynie z produkcji jabłek i poprzez organizację imprezy biegowej promuje spożycie tych popularnych owoców.

Start i metę wyścigów zaplanowano na ulicy Dworcowej 21, w pobliżu Biblioteki Publicznej w Platerowie. Tradycyjnie już sportową rywalizację zakończy impreza integracyjna połączona z dekoracją zwycięzców.

Program:

  • 09:00 – otwarcie Biura Zawodów
  • 11:00 – start biegów dziecięcych
  • 12:00 – start półmaratonu
  • 12:15 – start biegu na 5 km i Nordic Walking
  • 15:05 – dekoracje zwycięzców

Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl



Na podstawie informacji prasowej.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.