Cztery tytuły Mistrzów Polski i aż 16 medali zawodników KSW Łuków

Sport Wt. 06.06.2023 13:57:33
06
cze 2023

Reprezentanci KSW Łuków po raz kolejny potwierdzili swoją przynależność do czołówki polskiego kickboxingu w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Na rozegranych w ostatni weekend w Bałtowie mistrzostwach kraju zdobyli cztery tytuły mistrzowskie w formule pointfighting i light contact.

W dniach 2-4 czerwca w Bałtowie pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w formule light contact i pointfighting oraz Mistrzostwa Polski Dzieci w formule pointfighting. O medale walczyło 555 zawodników z 57 klubów. W turnieju bardzo dobrze spisali się podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję kickboxingu KSW Łuków. Zdobyli aż 16 medali, w tym 4 złote.

Mistrzami Polski zostali: Maja Radomyska, Julia Kondracka, Nikodem Gurdziel i Jakub Oponowicz, srebrne medale wywalczyli: Karolina Gajownik, Maja Mucha, Róża Zaniewicz, Borys Kaczorowski, Kacper Bartosiewicz, Dominik Domżalski, a brązowe: Julia Domżalska, Nikola Rosa, Alan Rosa, Michał Gajownik, Sebastian Czerski i Alex Siekierzyński.

Jak twierdzi trener KSW Łuków turniej rozegrany po raz piąty na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego Jura Park okazał się bardzo dobrym pomysłem. Do mistrzostw w Bałtowie młodzi łukowscy zawodnicy przygotowywali się cały rok i trzeba przyznać, że zrobili to bardzo solidnie. Na zawodach walczyli ambitnie. Zdobyli 16 medali, wywalczyli cztery tytuły mistrzowskie. Niektórzy otrzymają wkrótce powołania do kadry i szansę na dołączenie do grupy przygotowującej się do udziału w mistrzostwach Europy, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Stambule.